עצב בעולם הספורט: הלך לעולמו מרדכי נידם, מראשוני הפועל באר שבע

נידם עלה ממרוקו ובבירת הנגב גילו תוך זמן קצר שמדובר בכדורגלן מחונן. משחקו הוירטואוזי סייע להפועל להעפיל לראשונה לליגה הלאומית
send whatsapp messsage send FB messsage
מרדכי נידם ז''ל (צילום מסך: מתוך ''אגדות הפועל באר שבע'' של העיתונאי דודו עזריה)

הבוקר הלך לעולמו מרדכי נידם, שחקן הפועל באר שבע ומאמנה בשנות השישים. הוא עלה ארצה ממרוקו ובבאר שבע כשרונו התגלה במהירות, עד כי הפך לשחקן מבוקש. הוא היה אחד השחקנים הראשונים של הפועל המקומית, יחד עם משה מלאך (מליק), חיים כהן, אהרון קול-צבר, שמואל אדמון, רחמים מי-מרום, ג'קי דקל, אברהם נומה, חיים יהודה, 'פיפי' בוכובזה, מוריס חליבה, יעקב דהן ומשה גור-נס ושלמה לוי. בני דורו של נידם עשו חיל בבאר שבע וכולם היו אהובים ונערצים.

נידם היה שחקן כדורגל עוד במרוקו, בה התייחסו לענף הספורט ברצינות רבה. בבאר שבע הוא  זכה לכבוד מלכים: הפועל ב"ש שילמו עבורו שכירות חודשית לו ולמשפחתו, הוא קיבל משכורת שבועית ובהפועל באר שבע ציינו: "אתה היחידי שאנו עושים עבורו כל מה שהוא צריך".

בקבוצה העריכו אותו מאוד והוא חלק מניסיונו עם השחקנים. בעונת 1964/65 נידם מונה למאמן באר שבע היוגוסלבי סלבליו סטנקוביץ'. תחת שרביטו, נידם סייע לקבוצה להעפיל בפעם הראשונה לליגה הלאומית.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', ספד לו: ‘’הצטערנו לשמוע הבוקר על לכתו של שחקן העבר של מועדון הכדורגל הפועל באר שבע בראשית דרכה, מרדכי נידם ז״ל. 
מרדכי היה מדור המייסדים של העיר באר שבע משחקניה הראשונים של הקבוצה ואיש כל כל טוב ואהוב , שהיה חלק בלתי נפרד מהנוף הבאר שבעי. 
העיר באר שבע משתתפת בצער המשפחה. 

יהי זכרו ברוך!'' 

וידאו: מתוך ראיון שהעניק לעיתונאי דודו עזריה בשנת 2008 - לסדרת הראיונות שלו ‘’אגדות הפועל באר שבע''

חלק א'
 חלק ב'