מביש: אוהדים של הפועל תל אביב ביזו טקס בקונכייה לזכר השוטרים שנרצחו ב-7.10 (תיעוד)

משפחות החללים נאלצו לשמוע את אוהדי הפועל מקללים את השוטרים שנספו ושורקים להם בוז. ''אירוע חמור ביותר'', אומרים במשטרה
send whatsapp messsage send FB messsage
תיעוד האירוע: צילומי מסף והקלטת וידאו מתוך ספורט 5 / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

אירוע מביש: אוהדי הפועל ת”א ביזו הערב,  ראשון,  טקס שנערך לזכר חללי משטרת ישראל שנפלו במתפקת הטרור על הנגב, אשר התקיים לפני שריקת הפתיחה של המשחק מול הפועל באר שבע/דימונה. 

בטקס נכחו משפחות השוטרים שנפלו. כמה מהאוהדים של תל אביב קראו בוז, קיללו ושרו: “המשטרה י’בני זונות''.  קרובי הנופלים היו המומים מביזוי ההאירוע פוגיעה בזכר יקיריהם.

הפועל תל אביב מהירו לגנות: “הפועל תל אביב מתביישת באירוע. יש לציין שבמגרש היו כ-80 אוהדי הפועל ורק חלק קטן מהם היו שותפים לביזוי הטקס באופן שאינו מייצג את ערכי המועדון והקהל המעולה שלו. ברצוננו להתנצל בפני המשפחה, הפועל באר שבע ושוטרי משטרת ישראל שאיבדו חברים רבים בהגנה על אזרחים בשבת השחורה. אנו נפעל על מנת שאירוע כזה לא יחזור שנית”.

מהמנהלת הגיבו: “מנהלת הליגה מתביישת ומגנה בכל תוקף את ביזוי הטקס שהתקיים הערב בהיכל הקונכיה. אנחנו מצרים על ההתנהגות של קומץ אוהדים שנכחו במגרש ואנחנו בטוחים שזו לא נחלת הכלל של אוהדי הכדורסל בישראל. בשם המנהלת וקבוצות הליגה אנחנו מתנצלים מעומק הלב בפני משפחות הנופלים שחירפו נפשם למען הגנת המולדת ולמען כל אחד ואחת מאיתנו”.

משטרת ישראל מגנה בכל תוקף את התנהגותם של אוהדי קבוצת הפועל ת״א בכדור סל שביזו הערב את טקס ההנצחה שהתקיים באולם הקונכייה בבאר שבע לזכרם של 59 חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול שנפלו בהגנה על יישובי הדרום בבוקר מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר ובמהלך מלחמת חרבות ברזל.

משטרת ישראל מצפה ממנהלת הליגה בכדור סל ומועדון הפועל ת״א להוקיע מקרבם עוד הערב את האוהדים שביזו את הטקס ופגעו בזכרם של יקירנו שגבורתם ואומץ ליבם מנעו אסון כבד גדול הרבה יותר למדינת ישראל.

המפכ״ל רב ניצב יעקב שבתאי : ״ משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את התנהגותם של אוהדי הפועל ת״א שביזו את זכרם של חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול שנפלו בפעילותם תוך שהם חותרים למגע באומץ לב מעורר השראה כשהם מחלצים פצועים מתופת חמאס ומקפחים את חייהם בהגנה על מדינת ישראל כשהם וחבריהם השוטרים ולוחמי מג״ב והימ״מ בולמים את המשך פלישת מחבלי חמאס ליישובים נוספים. התנהגות אוהדי הפועל ת״א הערב היא כתם שחור שילווה את אוהדים אלה כל חייהם , התנהגותם פגעה במשפחות השוטרים שנכחו באולם ופגעה במשטרת ישראל. אני מצפה לענישה מחמירה כלפי אוהדים אלה ומבטיח למשפחות השוטרים ולוחמי מג״ב והימ״מ שנפלו בהגנה על יישובי הדרום ומדינת ישראל כי נמשיך מידי יום לספר על גבורתם ולקיים טקסים לזכרם , גם במגרשי הספורט״.

חה"כ אלמוג כהן בתגובה לאוהדי הפועל ת"א, שביזו את הטקס לזכרם של השוטרים: "כפי שמכיר מצוין את השוטרים והלוחמים, אחיי לנשק אשר נפלו היו רצים לתופת, להציל אתכם, גם אחרי הקריאות המבזות והמשפילות אל מול בני משפחותיהם. תתבישו בעצמכם. שפלים."