איך עולם ביטוח הרכב מושפע מעידן ה-AI?

קרדיט FREEPIK
send whatsapp messsage send FB messsage

בינה מלאכותית (AI) נמצאת בכל מקום ומשרתת אנשים רבים. בין אם אלה כלי AI אונליין, או יישומים של הטכנולוגיה בתעשיות הבריאות, החינוך והפיננסים, נדמה שהפוטנציאל של בינה מלאכותית כמעט בלתי מוגבל. גם בתעשיית ביטוח הרכב ה-AI כבר נוכחת. בזכותה, ביטוח רכב בהתאמה אישית נמצא כבר מעבר לפינה. יתרה מכך, ככל שהאימוץ של בינה מלאכותית מתגבר, נהגים יוכלו להיות בטוחים יותר על הכביש על ידי הימנעות מטעויות אנוש שמובילות לתאונות.

מה הקשר בין AI לפוליסות מותאמות אישית?

בעתיד, בינה מלאכותית תאפשר לחברות הביטוח להציע לצרכנים הצעות מחיר מדויקות יותר, פוליסות מותאמות ופרמיות אישיות, על סמך נתונים עדכניים ומפורטים לגבי הרגלי הנהיגה שלהם, אשר ייאספו באמצעות חיישנים ומערכות ברכב. באמצעות נתונים אלו, וגורמים נוספים, ניתן ליצור פרמיית ביטוח רכב באופן ייחודי עבור כל נהג ונהגת. כלומר, פוליסות ופרמיות עשויות להיות שונות עבור נהגים עם הרגלי נהיגה טובים יותר או פחות. ככל שחברות ביטוח הרכב משתמשות יותר ב-AI כדי להעריך סיכונים, הן יכולות להתאים את עצמן.

איך AI משפרת את בטיחות הרכב?

בינה מלאכותית (AI) הפכה למשנה משחק בתעשיית ביטוח הרכב בעוד תהליכים אוטומטיים הפכו חיוניים מערכת סיוע מתקדמת לנהגים (ADAS), משתמשת בנתונים ובחיישנים כדי להתריע בפני נהגים על סכנות בכביש ולעזור להם להימנע מהתנגשויות. באופן דומה, גם מערכות ניווט לרכב, מערכות בלימת חירום ומערכות היגוי אדפטיבי משתמשות ב-AI. למעשה, הטכנולוגיה משפרת באופן ניכר את חווית הנהיגה ומפחיתה את הסיכון לפציעות או תאונות בכביש.

השפעות נוספות

טיפול מהיר יותר בתביעות - בינה מלאכותית יכולה להפחית את זמן ההמתנה לעיבוד תביעות. דמיינו את התרחיש הבא: כלי AI מעלים נתונים ותמונות מזירות תאונה ישירות לחברת הביטוח, אלה נסרקים מול מסד נתונים ובתוך זמן קצר הנהג/ת מקבל/ת הערכה לעלות התיקונים. על פי מומחים, עד שנת 2030 יותר מ-50% מכל התביעות יוכלו להיות מעובדות באמצעות תהליכים הקשורים לבינה מלאכותית.

צ'אטבוטים - בעבר, לקוחות נאלצו להמתין בטלפון כדי לדבר עם נציג שירות לקוחות, היו כבולים למסגרת של שעות הפעילות במוקד. צ'אטבוטים מסביב לשעון משנים את החוויה הזו ועוזרים על ידי מתן תשובות אוטומטיות לשאלות בסיסיות, תוך הימנעות מזמני המתנה. בנוסף, ניתן להשתמש בצ'אטבוטים כדי לסייע לנהגים, להם יש מכשירים מחוברים וטכנולוגיה חכמה ברכב.

גילוי הונאות - חברות ביטוח רכב מפסידות המון כסף בגלל הונאות ביטוח מדי שנה. AI יכולה לשחזר בצורה מדויקת יותר תאונות באמצעות מכשירים מחוברים, חיישנים, מצלמות ונתונים מאוחסנים. בעולם, כבר יש חברות כמו שמתמחות בשחזור תאונות ובהנדסה משפטית.

לא רוצים לחכות? כבר עכשיו יש חברות שמציעות ביטוח רכב בהתאמה אישית מסוימת. בהמשך, אנו צפויים לראות התקדמות משמעותית בהיבט זה, במידה רבה באמצעות בינה מלאכותית.