במשטרה נערכים לאירועי קיצון במהלך הרמאדן: המחוז הדרומי תרגל מוכנות למלחמה רב זירתית (תיעוד)

ניצב אמיר כהן: ''אנו חייבים לוודא שקו ההגנה המחוזי שלא נפרץ בשבעה באוקטובר ומנע מהמחבלים לחצות את גבולות המחוז ולחדור לעומק שטח ישראל הודות לתפקודם של השוטרים והמפקדים, לא יפרץ לעולם''
send whatsapp messsage send FB messsage
במשטרה נערכים לאירועי קיצון במהלך הרמאדן: המחוז הדרומי תרגל מוכנות למלחמה רב זירתית (תיעוד) צילומים: דוברות המשטרה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

הסתיים תרגיל "אריה שואג" במחוז הדרומי של משטרת ישראל שתכליתו חיזוק מוכנות שוטרי המחוז למתן מענה לתרחישי חירום ביטחוניים וסדר ציבורי יחד עם כלל גורמי הביטחון, החירום וההצלה.

"את הניסיון המבצעי והפיקודי הרב שצברנו במחוז בשבעה באוקטובר, אנחנו מתרגמים היום בעיצומה של מלחמת "חרבות ברזל" לתרגיל המבצעי הגדול ביותר שבוצע במחוז שכל תכליתו הוא חיזוק המוכנות והכשירות המקצועית לתרחישי קיצון בתחומי הפח"ע וההפס"ד הרב זירתי. אנו חייבים לוודא שקו ההגנה המחוזי שלא נפרץ בשבעה באוקטובר ומנע מהמחבלים לחצות את גבולות המחוז ולחדור לעומק שטח ישראל הודות לתפקודם של השוטרים והמפקדים, לא יפרץ לעולם!. אזרחי ישראל בכלל והדרום בפרט ראו את השוטרים ולוחמי מג"ב חותרים למגע ומכריעים בכל זירה אליה הגיעו ואנחנו חייבים לשמר זאת במוכנות והיערכות מתמדת למגוון האיומים", אמר ניצב אמיר כהן, מפקד מחוז הדרום.

התרגיל המבצעי בראשותו של מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן נערך אתמול, ובו תורגלו שוטרי המחוז יחד עם לוחמי מג"ב, המערך האווירי של המשטרה וגורמי הביטחון, החירום וההצלה במגוון תרחישים במוקדים שונים. זאת במסגרת הערכות המחוז הדרומי לתרחישי פח"ע והפרות סדר לקראת חגי ישראל ותקופת הרמדאן.

כוחות המשטרה יחד עם כלל הגורמים תרגלו תרחישים במוקדים שונים בינהם קו התפר המזרחי, גבולות הגזרה בין מחוזות המשטרה ובין צה"ל, מקומות הומי קהל ומוסדות חינוך, הפרות סדר על רקע לאומני, סדר ציבורי בבתי כלא יחד עם שב"ס ועוד.

התרגיל בחן את מענה יחידות המשטרה והגורמים השותפים בהתאם לפקודות החירום ולנהלים, את הכשירות המבצעית של הכוחות ועבודה מבצעית מול גורמי הביטחון השונים.