זרק רימון רסס בשכונה היוקרתית: עצור במלחמת הכנופיות שמפחידה את באר שבע

חקירה מקצועית ונחושה של המשטרה הובילה למעצר חשוד בזריקת רימון רסס בשכונת רמות, במסגרת מלחמת הכנופיות בעיר
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת זריקת הרימון (צילום: משטרת ישראל)

פעילות סמויה של היחידה המרכזית של מרחב נגב במחוז הדרומי, הובילה למעצר חשוד, תושב היישוב תל שבע, בחשד לזריקת רימון רסס בשכונת רמות בעיר באר שבע . בסיומה של החקירה הוגש נגדו הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ומעצר עד תום ההליכים.

משטרת ישראל פתחה בחקירה ב-7 בינואר לפנות בוקר, עם קבלת דיווח על  שמיעת פיצוץ ברחוב גדעון האוזנר בשכונת רמות  בעיר באר שבע.

עם קבלת הדיווח כוחות משטרת תחנת באר שבע הגיעו למקום ואיתרו זירת פיצוץ בתוך חניית רכבים שמקורו מרימון רסס אשר גרם לנזק למספר חלונות ורכבים במקום ללא נפגעים.
חוקרי התחנה, אנשי מז"פ וחבלה פעלו בזירה להסרת סיכון נוסף וזיכוי המקום תוך איסוף ראיות וממצאים במטרה להתחקות אחר מבצעי העבירה.

 

צילום: משטרת ישראל

במסגרת החקירה, שהוטלה על היחידה המרכזית של מרחב נגב, פעלו החוקרים באופן סמוי, תוך שימוש במגוון אמצעים חקירתיים על מנת לאסוף ראיות מפלילות נגד חשודים מעורבים.
עם התקדמות החקירה ומעבר לשלב הגלוי, ביצעו בלשי הימ"ר את מעצרו של תושב היישוב תל שבע בחשד כי הגיע למקום באמצעות רכב שהיה ברשותו, השליך את הרימון ונמלט מהמקום, כשעל פי החשד הרקע הוא סכסוך פלילי בין כנופיות מקומיות.

החשוד, בשנות 20 לחייו, נעצר לחקירה בימ"ר נגב שבמסגרתה הוארך מעצרו מעת לעת על ידי בית המשפט. עם סיום החקירה ועל בסיס חומר הראיות שנאסף, הוגשה על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ובקשת המשך מעצרו שצפוי להיות מוגש בתאריך 21.2.24.