''ירי מטורף'' זרע בהלה בכרמית ומיתר, 5 חשודים מלקייה נעצרו (תיעוד)

בהלה בכרמית ומיתר, אתמול בשעות הלילה, בעקבות ירי מטורף שכלל כדורים נותבים: תושבים התקשרו למוקדים, המשטרה בצעה מעצר מהיר ונחוש של חמישה חשודים מהיישוב לקייה
send whatsapp messsage send FB messsage
שניים מהחשודים (משטרת ישראל) ירי הנותבים (רשתות)

5 עצורים בחשד לביצוע ירי מנשק אוטומטי שזרע בהלה ביישובים כרמית ומיתר, בשעות הלילה. תושבים בכרמית ובשכונות במיתר דיווחו על ירי מטורף מנשק אוטומטי, הרבה יותר מ''יריות השמחה'' הנשמעות כל העת בגזרה. החשודים ירו כדורים נותבים מנשק אוטומטי בלתי חוקי ומתחמושת צה''לית, שככל הנראה נגנבה מאחד הבסיסים. 

קריאות הגיעו למשטרה ולמוקדי היישובים מתושבים שחששו שמדובר באירוע פח''ע. במיתר נאלצו להוציא הודעת הרגעה: ‘’לאחר בדיקה מול כוחות הביטחון והמשטרה, קולות הירי שנשמעו הינם מתוך לקיה, בשל סכסוך פנימי. כוחות משטרה במקום והאירוע מנוהל''. ירי מנשק בלתי חוקי הוא אחת המכות החמורות בנגב, כזו שהמשטרה מתייחסת אליה בחומרה. לפני כשנה הוחמרו מאוד העונשים על החזקת נשק בלתי חוקי.

כוחות משטרה של תחנת העיירות של מרחב הנגב, יס"מ נגב בשיתוף לוחמי זרוע הדרומית של החטיבה לבט"פ של מג"ב, פשטו במהלך הלילה על מתחמי בתים ביישוב ועצרו 5 חשודים, משני פלגים מאותה המשפחה, בחשד למעורבותם באירועי הירי הנובעים מסכסוך פנימי הקיים במשפחה.

החשודים, בשנות ה-20-50 לחייהם, נעצרו לחקירה בתחנת העיירות של מרחב הנגב. על בסיס חומר הראיות שייאסף נגדם הם יובאו היום לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להאריך את מעצרם.


ממשטרת ישראל נמסר: ‘’המחוז הדרומי של משטרת ישראל יפעל בנחישות וישתמש בכל האמצעים הדרושים על מנת לאתר ולעצור כל פורע חוק וכל מי שמחזיק ומשתמש בנשק לא חוקי שעשוי לפגוע בשלום הציבור ובטחונו. הפעילות היזומה תימשך בכל מקום ובכל זמן שיידרש וזאת על מנת לחזק את תחושת ביטחון התושבים באזור''.

‘’שוטרי המחוז הדרומי ולוחמי מג״ב, ממשיכים לפעול בכל שעות היממה על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של האזרחים. בתוך כך מבצעים השוטרים פעילות אכיפה במסגרת המאבק הנחוש שמנהל המחוז הדרומי בהתאם למדינות מפקד המחוז- ניצב אמיר כהן, בלחימה הבלתי מתפשרת נגד תופעות ירי והחזקת הנשק הבלתי חוקי, במטרה למנוע הסלמה של סכסוכים פליליים שונים ועל מנת לשמור על הציבור ובטחונו''.