מביך: ''מצע גאווה'' בבאר שבע? אין לזה ביקוש

סימן לבאות? רק שתי רשימות בבאר שבע הביעו הסכמתן לחתום על אמנה לשוויון זכויות לקהילת הלהט''ב והאגודה למען הלהט''ב ביטלה את האירוע, תנסה לשכנע רשימות נוספות לחתום
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דני בלר

סימן לבאות? בוטל אירוע חתימה על ‘’מצע הגאווה'' על ידי הרשימות המתמודדות למועצת העיר באר שבע. האגודה למען הלהט״ב הייתה צריכה מחר, שני  לערוך בעיר אירוע חתימה על מצע הגאווה, אך רק שתי רשימות  - צח וחוזה חדש לבארשבעים - הביעו נכונות לחתום על אמנה שתבטיח שיוויון זכויות לקהילת הלהט''ב בבאר שבע.

האגודה למען הלהט״ב השיקה את מצע הגאווה לבחירות המקומיות עליו יחתמו מועמדים ומועמדות מכל הקשת הפוליטית שיתחייבו לפעול לשוויון זכויות עבור הקהילה הגאה וקוראת לרשימות הרצות בבאר שבע לחתום על המצע. 

באגודה יפרסמו לקראת הבחירות את הרשימות שחתמו על המצע ולאחר הבחירות,יוודאו כי הרשימות עומדות בהצהרותיהן ויוקם פורום מחזיקי ומחזיקות תיק הלהט"ב ברשויות לליווי מקצועי.

באגודה מציינים שבחמש השנים האחרונות השלטון המקומי, כולל בבאר שבע, הוביל מהפכה מקומית גאה ברחבי הארץ. על פי מדד הגאווה בשנה שעברה שבחן את יחס הרשויות המקומיות לקהילת הלהט"ב, עיריית באר שבע הפכה להיות הרשות הדרומית עם הציון הגבוה ביותר במדד. על פי המדד, העירייה משתתפת בתחזוקת הבית הגאה בבאר שבע ובהפעלת מערך פסיכוסוציאלי לחברי הקהילה הגאה ומשפחותיהם ומפעיל עשרות מפגשים חברתיים, אירועי תרבות, סיוע בתווי מזון בחגים בשיתוף אגף הרווחה וכן הכשרות לצוותים מקצועיים. יחד עם זאת, העירייה טרם אישרה תעודת רישום זוגיות לזוגות להט"ב לצורך קבלת זכויות ושירותים מהעירייה.

אלא שכשהדבר נוגע להתחייבות פוליטית של הרשימות, בבאר שבע רק שתיים מתוך כלל הרשימות היו כמוכנות לחתום. 

עם זאת, באגודה למען הלהט''ב יעשו מאמץ לצרף רשימות נוספות המתמודדות למועצת העיר באר שבע להצטרף לאמנה.