קטינים מהדרום הציתו רכבים - בגלל סכסוך

פרקליטות המדינה הגישה כתבי אישום לבית המשפט המחוזי לנוער בבאר שבע כנגד שני קטינים לאחר שהציתו רכבים של אנשים עמם היו מסוכסכים
send whatsapp messsage send FB messsage
קטינים מהדרום הציתו רכבים - בגלל סכסוך הדמיה: ג'נקראפט

כתב האישום הראשון הוגש על ידי עו"ד יריב צרי, מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) כנגד קטין (14) מהדרום, שלאחר סכסוך משפחתי ניסה להצית את רכבו של קרוב משפחתו. קרוב המשפחה ששם לב לכך הזעיק את כוחות ההצלה שהצליחו להשתלט על השריפה. מספר חודשים אחרי, חזר הקטין למקום עם שני בקבוקים המכילים דלק, שפך על הרכב והצית אותו. בנוסף, שרף את רכבו של קרוב משפחה נוסף שלטענתו היה נוכח בעת הסכסוך אך בחר שלא להתערב.

כתב האישום השני הוגש על ידי עו"ד שלומית מלקו, מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) כנגד קטין (16) מהדרום, לאחר שלפני כשבוע בסמוך שעת חצות, התקרב הקטין לרכבו של אדם אותו הכיר, התכופף מתחת לרכב ולאחר מכן התקשר אל המתלונן ואמר לו "מישהו שם לך משהו מתחת לרכב". 

המתלונן שהסתכל במצלמות האבטחה בביתו, ראה את הקטין במצלמות, ביקש ממנו להתרחק ממנו ומרכבו. יום למחרת הגיע הקטין לביתו של המתלונן שהוא עוטה מסיכה על פניו ומצויד בג'ריקן שהכיל חומר דליק, שפך את תכולת הג'ריקן על רכבו של המתלונן, הצית אותה וברח מהמקום. האש שהצית הקטין החלה להתפשט ופגעה בשני רכבים נוספים.

לשני הקטינים יוחסו עבירות הצתה.