פחד בבאר שבע: ישב בסלון הבית - וחטף מטען חבלה (תיעוד בלעדי)

תושב שכונה ג' מתקשה לתאושש מהחוויה המבעיתה שעברה עליו: מטען צינור הושלך לחצר ביתו - ובנס האירוע לא הסתיים בהרוגים
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת המטען. יכול היה לקרות אסון (צילום סלולרי)

בוידאו: תיעוד הפיצוץ ממצלמת אבטחה (עריכה: דני בלר)

‘’ישבתי בבית, פתאום שמעתי פיצוץ אדיר. נשמע כמו טיל שנחת בחצר. זה היה מפחיד. חשבתי פיגוע. יצאתי החוצה, הרכב היה הרוס לגמרי. היה חור בסככה. בקומה מעל, ראו את הרסס הרב. מפחיד ואף לא יודע מי עשה את זה ולמה'', כך מספר לנו תושב שכונה ג', שנפל קורבן להשלכת מטען נפץ לחצר ביתו. המקרה אירע לפני כשבועיים, בעת גל מטעני הנפץ, כחלק ממלחמת הכנופיות המתחוללת בעיר. ‘’מה לי ולזה, מה לי ומה לדיירים האחרים ולזה?'', שואל בעל הרכב, ששמו שמור במערכת.

‘’אני מגיע הביתה, לא יוצא. יש לי נכות והרכב שנפגע הוא הרגליים שלי. אני, כל הדיירים, חיים את חיינו בשקט. עד היום אני לא יודע מה זרקו פה, אבל הנזק הוא גדול. ביום הפיצוץ הגיעה משטרה, בדקו'', מספר הדייר.

 

הזירה המשטרתית (צילום: דני בלר)
הרסס הרב בזירת הפיצוץ (צילום: דני בלר)
הרסס פגע בקומה השניה (צילום: דני בלר)
תקרת החניה, ממנה חדר מטען הנפץ (צילום: דני בלר)‘’שמענו את הפיצוץ ולא ידענו מה זה'', מספרת דיירת המתגוררת בסביבה. ‘’אני וותיקה פה ולא זוכרת אף פעם תקופה כזו''. ‘’חשבתי באמת שהייתה נפילה ואז ראיתי מלא ניידות. יכול היה לקרות פה אסון. שמעתי שגם זרקו מטענים בשכונה א' וברמות. לאן הגענו?''.

רק הבוקר, ראשון, הצליח הדייר להחליף חלק מהפריטים שניזוקו. הסככה נותרה כשעליה סימני הפיצוץ. בקומה מעל ניכרים סימני הרסס. לו עמד מישהו בחלון, יכול היה להיהרג. ‘’יש פה בשכונה בלאגן. זה לא סוד.