נראה שממשלת ארה"ב מתקרבת לכריית ביטקוין

סקר של משרד האנרגיה לאיסוף נתונים על צריכת האנרגיה של קריפטו יכול לשמש כדי להצדיק את העמדה לפיה בלוקצ'יין מהווה "נזק ציבורי".
send whatsapp messsage send FB messsage

משרד האנרגיה האמריקאי (DOE) בוחן מקרוב את כריית הביטקוין {BTC}. האם זו סיבה להתראה?

ליתר דיוק, מינהל המידע לאנרגיה (EIA), סוכנות סטטיסטיקה תחת ה-DOE, תסקר את השימוש בחשמל של כורים נבחרים בארה"ב במהלך ששת החודשים הקרובים החל מהשבוע הבא, לאחר שהוציאה "איסוף חירום של בקשת נתונים".
בהתחשב בניסוח של צו "חירום" והעמדה הקריפטו-קריטית של הממשל הנוכחי, רבים חוששים שהמידע שנאסף ישמש ליידע מדיניות שעלולה להזיק לתעשיית הכרייה. בהגשתו לציבור , ה-EIA מצטט את האפשרות של "פגיעה ציבורית" מכריית קריפטו לצורך איסוף הנתונים.

"EIA היא סוכנות ניטרלית למדיניות שאינה יוצרת מדיניות, מיישמת מדיניות, אוכפת מדיניות או מעירה על מדיניות. דובר ה-EIA, מורגן באטרפילד, אמר ל-CoinDesk בתגובות בדוא"ל. "התוצאות מהנתונים שאנו אוספים יסייעו להודיע ​​על דרכנו קדימה בנוגע לאישור רגיל של שלוש שנים במהלך ששת החודשים הקרובים."

 

אבל להיות ניטרלי מדיניות לא אומר בהכרח שהסקר לא ישפיע על המדיניות. יש סיבה מספקת להאמין שפשוט על ידי הפעלת הסקר הזה, ה-EIA שואל שאלות לגבי המטרה הגדולה יותר של ביטקוין והאם הוא מועיל לחברה, וכבר יש לו תשובה בראש.

לדוגמה, ההצדקה לצו החירום, שניתן על ידי המשרד לניהול ותקציב, הייתה עליית מחירי הקריפטו האחרונה, שבה הביטקוין טיפס במעל 50% תוך חודשים ספורים, שלדברי ה-EIA "תמריץ יותר פעילות קריפטומינג". מה שבתורו מגדיל את צריכת החשמל".

"בהתחשב באופי המתהווה והמשתנה במהירות של סוגיה זו ומכיוון שאיננו יכולים להעריך כמותית את הסבירות לפגיעה ציבורית, EIA מרגישה תחושת דחיפות לייצר נתונים אמינים שיספקו תובנה לגבי הנושא המתפתח", נכתב. באטרפילד אמר כי 82 חברות, המפעילות כ-150 מתקנים, נבחרו לייצג את "יקום חברות המטבעות הקריפטו" ברחבי המדינה.

הסוכנות הצביעה על התקף קור שפגע בפלטסבורג ב-2018, כדי להצדיק את הסיכונים שהקריפטו מהווה לציבור. "ההשפעות המשולבות של הגברת קריפטומין ומערכות חשמל לחוצות יוצרות אי ודאות מוגברת בשווקי החשמל, מה שעלול לגרום לשיא ביקוש שמשפיע על תפעול המערכת ועל המחירים לצרכן", נכתב.

מאז, מדינת ניו יורק העבירה מורטוריום של שנתיים על פתיחת מתקני כריית קריפטו חדשים, אלא אם הם מופעלים במלואם על ידי אנרגיה מתחדשת. טקסס, שהייתה מיטיבה גדולה לאחר שסין העבירה איסור כריית קריפטו כלל-ארצי, ביקשה להאט את תעשיית הכרייה. כורי קריפטו בטקסס עובדים ישירות עם מפעילת הרשת בבעלות המדינה ומקבלים תשלום עבור כיבוי בתקופות של ביקוש שיא או רגעי לחץ ברשת.


למען ההגינות, גרסה ציבורית של הסקר מראה שה-EIA שואל שאלות שגרתיות למדי של חברות כרייה, כולל כמה ואיזה סוג של שבבים הם מפעילים, צריכת החשמל שלהם במתקן וכמה הולך ישירות לכרייה.

"אנו נתמקד באופן ספציפי כיצד הביקוש לאנרגיה לכריית מטבעות קריפטוגרפיים מתפתח, נזהה אזורים גיאוגרפיים בעלי צמיחה גבוהה, ונכמת את מקורות החשמל המשמשים כדי לעמוד בביקוש לכריית מטבעות קריפטוגרפיים", נמסר בהצהרה של הסוכנות . הדוחות אמורים להיות ביום שישי האחרון של החודש עד סוף יולי, ולאחר מכן ניתן לחדשו.

יתרה מכך, יש טענה כי קיום סטטיסטיקה ברמה גבוהה כזו תועיל למדינה ולתעשייה, בהתחשב בעובדה שמדובר במידע מפורט יותר, היישר מפיו של הסוס.

נכון לעכשיו, הנתונים הטובים ביותר שיש לנו עבור טביעת הרגל של תעשיית הכרייה מגיעים ממדד צריכת החשמל של ביטקוין של קיימברידג', שנותן הערכות היפותטיות בגבולות התחתונים והעליונים של צריכת האנרגיה היומית של רשת הביטקוין, בעיקר על ידי אקסטרפולציה מתוך ההאשרט הנוכחי.

 

אבל אתה צריך לשאול, למה להריץ את הסקר עכשיו? מדוע העלייה האחרונה במחירי הביטקוין הייתה סיבה לשעת חירום אבל לא אחרת? ראוי לציין שממשל ביידן נתן עדיפות לצמצום טביעת הרגל הפחמנית של המדינה. והסנאטורית הקריפטו-קריטית אליזבת וורן (D-Mass.) ביקשה מהרגולטורים הפדרליים לגרום לכורי קריפטו לחשוף את פליטותיהם ואת השימוש באנרגיה שלהם.

כריית ביטקוין תהפוך ככל הנראה לנושא דיון פופולרי בתקשורת לקראת אירוע החצייה, ההפחתה התוכנתית ב"סבסוד הביטקוין" המשולמת לכורים, שמתרחשת כל ארבע שנים. עדיין לא ברור כיצד החצייה תשפיע על מגזר הכרייה מעבר להפיכת ציוד כרייה פחות יעיל לבלתי שמיש בטווח הקצר. חלקם מצפים שטביעת הרגל הפחמנית הקריפטו תגדל בשנים הקרובות, בעוד שאחרים רואים אותה מתכווצת .

יתרה מכך, בחודשים האחרונים הייתה התחשבנות ציבורית בעלות הסביבתית של ביטקוין, במיוחד לאחר שהרשת השנייה בגודלה, Ethereum הפחיתה את צריכת האנרגיה שלה ב-99% באמצעות שדרוג בודד. בעוד שארגונים מסוימים כמו גרינפיס דוחפים לביטקוין לנטוש כרייה עתירת אנרגיה, חלקם מתחילים לראות במגזר ברכה לאיכות הסביבה.


לדוגמה, קיימברידג' שינתה לאחרונה את ההערכות שלה לגבי השימוש השנתי באנרגיה של ביטקוין, ומוסדות כולל MIT ו- KPMG פרסמו דוחות הטוענים שהרשת יכולה לסייע ב"איזון" של רשתות החשמל, לסבסד פיתוח אנרגיה מתחדשת ולהיות שימושי בהרחקת הכלכלה.

כרייה היא תהליך עתיר אנרגיה - האלגוריתם ההצפנה שביטקוין מריץ, הוכחת עבודה (POW), תוכנן על ידי מדעני מחשבים כדי למנוע תמריצים לספאם, סיביל והתקפות מניעת שירות (DoS) על רשתות על ידי הוספת עלויות לאינטראקציה עם שרת, בדרך כלל בצורה של זמן עיבוד מחשב שמוקדש לפתרון חידה מתמטית.

 

חלק מהמשקיפים המתנגדים לתהליך הכרייה, מתארים לעתים קרובות את כריית הביטקוין כאנרגיה "מבוזבזת", אבל זה לא - האנרגיה מושקעת בכוונה כמעין אסימון או סוג של הוכחה. הבעיות שכורי ביטקוין מתחרים כדי "לפתור" לא אומרות כלום בכך שהם לא מוסיפים לגוף הידע האנושי או תורמים למשהו פרודוקטיבי כמו Folding@home , אבל יש להם ערך - אבטחת הרשת

 

וזה החלק המסובך: הערכת ביטקוין. מה שווה ביטקוין? התגובה הסטנדרטית היא לבדוק איך השוק מעריך את זה, שבזמן כתיבת שורות אלה הוא בסביבות 42,000 $. אבל רוב הוויכוחים האמיתיים סביב טביעת הרגל האינטנסיבית של ביטקוין קשורים מעט למחיר הביטקוין; אלא הם מתרכזים סביב העלויות והיתרונות של ביטקוין.

הלוואי ויכולתי לומר שהסקר של EIA יעזור לנו להבין טוב יותר את העלויות והיתרונות הללו. עם זאת, נראה שכותבי הסקר כבר ענו על השאלה שלהם האם ביטקוין מהווה סיכונים לציבור הרחב ומחפשים נתונים כדי לתמוך במסקנה זו.