ביטקוין הולך לקראת רצף הניצחונות שנראה לאחרונה במגפה לפני שיא

send whatsapp messsage send FB messsage

הקדמה:

ביטקוין שואף לרווח חודשי חמישי ברציפות, הניזון מהעצרת מתקופת המגפה והשקפות משתנות על המדיניות המוניטרית. הנכס הדיגיטלי עלה ב-2% בינואר על רקע תנודות מהשקת תעודות סל ביטקוין בארצות הברית. BlackRock Inc. ו-Fidelity Investments השיקו תעודות סל של Spot Bitcoin, משכו משקיעים חדשים ותרמו לזינוק של 160% של ביטקוין בשנה שעברה. המרת ביטקוין בגווני אפור לתעודת סל וההאטה במשיכות מהקרן מגבירים את סנטימנט השוק.

 

הביטקוין בדרך להתקדם לחודש חמישי ברציפות במה שיהיה רצף הניצחונות הארוך ביותר של האסימון מאז עצרת מתקופת המגפה שנשמנה בכסף קל.

הנכס הדיגיטלי הגדול ביותר עלה בכ-2% בינואר, חודש של תנודות בולטות שנוצרו בעקבות השקת הקרנות הנסחרות בביטקוין הראשון בארה"ב ושינוי דעות לגבי תחזית המדיניות המוניטרית.


רצף של חמישה עליות חודשיות רצופים תהיה הארוכה ביותר מאז תקופה של שישה חודשים שנפרשה מאוקטובר 2020 עד מרץ 2021, על פי נתונים שנאספו על ידי בלומברג. האסימון הגיע לשיא של כמעט 69,000 דולר בנובמבר 2021.

406922016

 

תעודות סל של ביטקוין ספוט מנפיקות כולל BlackRock Inc. ו-Fidelity Investments החלו להיסחר בארה"ב ב-11 בינואר. האסימון זינק בכמעט 160% בשנה שעברה לקראת ההשקות בהימור על כך שתעודות הסל ימשכו משקיעים חדשים.

הביטקוין רשם אז ירידה של כ-21% ב-12 ימים לאחר שהכספים עלו לאוויר, כאשר סוחרים עקבו אחר מצבם. אחד המוצרים, 21 מיליארד דולר Grayscale Bitcoin Trust, הומר לתעודת סל ב-11 בינואר מפורמט סגור. המשקיעים משכו כסף מהקרן לאחר השינוי, אך קצב המשיכות התקרר, וסייע לאסימון להחזיר הפסדים.

ההאטה בתזרימי היציאה מקרן Grayscale היא "חיובית משמעותית לסנטימנט בשוק", כתב שון פארל, ראש אסטרטגיית נכסים דיגיטליים ב-Fundstrat Global Advisors LLC, בפתק ביום שני.

10 תעודות הסל בסך הכל משכו עד כה מיליארד דולר נטו, כך עולה מנתונים שנאספו על ידי בלומברג. לקבוצה הייתה השקת תעודות הסל המוצלחת ביותר בהיסטוריה, לפי מדדי מסחר וזרימה כאחד, לפי בלומברג מודיעין.

המשקיעים גם ממתינים השבוע להחלטת הריבית של הפדרל ריזרב, לאחר שייחסו סיכויים שווה בערך לסיכוי לקיצוץ במרץ. שינויים מהותיים בתחזית זו עלולים להשפיע על ביטקוין ושווקי קריפטו רחבים יותר לאור רגישותם לשינויים בסנטימנט ובתפיסת הנזילות. הביטקוין השתנה מעט במחיר של 43,340 דולר נכון ל-7 בבוקר ביום שלישי בלונדון. אסימונים קטנים יותר כמו BNB וקארדנו היו מעורבים ונסחרו בטווחים צרים יחסית.