מלחמת כנופיות בבאר שבע: מטעני צינור וניסיונות חיסול במאבקי שליטה על העיר

שוב זה קורה: מטען צינור בלב שכונת מגורים זורע בהלה בין הדיירים. אחרי כמה חודשים של שקט, בגלל המלחמה - הפשע בבאר שבע שוב מרים ראש
send whatsapp messsage send FB messsage
אקדח מוכן לשימוש שנתפס באחד המקרים (צילום: משטרת ישראל)

רצף ניסיונות חיסול בבאר שבע - ודיירי השכונות הוותיקות חוששים: אתמול, שישי, המשטרה פתחה בחקירה עם קבלת דיווח בדבר פיצוץ שאירע ברחוב צבי בסקין, בשכונה ג'  בבאר שבע. באירוע לא היו נפגעים, מרבה המזל.

חבלן, כוחות משטרה ווהמעבדה לזיהוי פלילי הגיעו למקום ופעלו לאיסוף ראיות וממצאים בזירה באשר לנסיבות הפיצוץ ומקורו תוך הסרת סיכון לציבור. ‘’על פי החשד הרקע לאירוע הינו פלילי'', אומרים במשטרה.
 


לפי עדות השכנים, מדובר בשיטת פעולה דומה: מטען צינור שמונח בדלת או בארון החשמל. בנגב הרי אין בעיה להשיג לא חומרי לחימה, לא נשק ולא תחמושת
 ‘’אין להם אלוהים'', מספרת דיירת בשכונה א', בה אירע הפיצוץ הקודם. ‘’אנחנו חוששים שיום אחד הפיצוץ יהיה, כשהילדים בדרך למסגרות. הכנופיות לא עושות חשבון. גרים פה סטודנטים, נבהלו מאוד, זה מה שהם רואים מהעיר. אנחנו חוששים מהמקרה הבא''.

הפיצוץ האחרון במסבגרת מלחמת הכנופיות אירע ביום שני, בשעה 3:20 לפנות בוקר. ‘’שמענו פיצוץ מחריד, בשעה 3:20 בערך. חשבנו שהייתה נפילת רקטה. נגרם פה נזק לבניין. המשטרה הגיע לפה תוך דקה. כשיצאנו מהבית ראינו את הנזק, את הרסיסים. אומרים שזה היה מטען צינור מופעל בשלט רחוק. מה יש לעבריינים לחפש פה? גרות פה משפחות ובעיקר סטודנטים. זה לא המטען הראשון פה באיזור. זה מפחיד'', סיפר אחד הדיירים. 

 

ארון חשמל בו הונח מטען ציבור (צילום סלולרי)המשטרה מיהרה לפרסם שעצרה שני חשודים, אך אחד מהם, צעיר כבן 18, שוחרר תוך זמן קצר, אחרי שהתברר כי אינו קשור כלל לאירוע. אימו, איתה שוחחנו, נדהמה לראות את צילום בנה בתקשורת. ‘’מה הוא קשור? עכבו לתשאול - ומיד שיחררו''.

בתחילת החודש, בלילה שבין ה-6 ל-7, אירוע שני ניסיונות חיסול בשתי זירות, בהן  פוצצו מטענים על רקע פלילי:  הפיצוץ הראשון אירע ברחוב גדעון האוזנר בשוליה של שכונת רמות. זמן קצר לאחר מכן, אירע פיצוץ ברחוב אחד העם בשכונה ג'. ההערכה היא שאחרי הירידה בהיקפי הפשיעה בעקבות מתקפת הטרור והמלחמה בדרום, הפשיעה בבאר שבע שוב מרימה ראש והעיר גולשת למלחמת כנופיות על איזורי שליטה בעיר. 

 

רסס שנמצא בזירת פיצוץ. הכנופיות לא עושות חשבון לאף אוחד (צילום: סלולרי)בכל המקרים, לפי עדות השכנים, מדובר בשיטת פעולה דומה: מטען צינור שמונח בדלת או בארון החשמל. בנגב הרי אין בעיה להשיג לא חומרי לחימה, לא נשק ולא תחמושת, אחרי שבמהלך שנים בסיסי צה''ל נפרצו  פעם אחר פעם. כל מי שעשה מילואים בצאלים למשל, יודע לספר מה קורה לציוד האישי אם משאירים אותו ללא השגחה. רק בשנתיים האחרונות נגנבו מבסיסי צה''ל בנגב עשרות אלפי כדורים, אמצעי לחימה וציוד מבצעי. 

מלחמת הכנופיות בבאר שבע מעוררת דאגה: ותיקי העיר יודעים לספר על הימים בהם עפו רימונים בין כנופיות יריבות, לפני 45 שנה ויותר: ‘’אנחנו גרים פה בשקט. זאת שכונה של משפחות ותיקות, אנשים מנסים פה לשרוד את החודש, חיים בצניעות'', אומר תושב שכונה ג'. ‘’מה יש לכנופיות לחפש בבסקין? פה זה בעיקר סטודנטים או תושבים ותיקים. בחורף כולם בבית, אין פה הרבה מה לעשות בלילות. מפחיד''.

קראו עוד באותו נושא:
חיסולי חשבונות בלב באר שבע: פיצוצים החרידו את רמות ושכונה א'
 ''חוששים שהפיצוץ הבא יהיה כשהילדים בדרך לבית הספר'': אימה ברחוב אחד העם בבאר שבע