תיכון מהפכני וייחודי יוקם במיקום אסטרטגי בנגב

לאחר שהוקמו 4 בתי ספר ברחבי הארץ וזכו להצלחה האדירה, תיכון ''אדם ואדמה'' יציע לתלמידיו מתכונת חינוכית חדשנית
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: אדם ואדמה

בשנה הבאה, שנת הלימודים תשפ"ה רשת "אדם ואדמה" הולכת לפתוח תיכון נוסף שימוקם בכפר החינוכי ניצנה. ההחלטה לפתוח תיכון חקלאי במקום נוסדה מתוך צורך חינוכי-חקלאי מהשטח, פתחת ניצנה ממוקמת על גבול מצרים ובה מאות משקים חקלאיים של אלפי דונמים, תלמידי אדם ואדמה יהוו מכפיל כח עבור חקלאי האיזור. התיכון מיועד לתלמידי ט'-י"ב מכל הארץ, דתיים וחילונים, שיקבלו את ההזדמנות להצטרף לבית ספר בסגנון אחר ולעבור חוויה מעצימה בתקופה המשמעותית בחייהם.

רשת "אדם ואדמה" הוקמה בשנת 2015 על ידי עמית מאיר ויוסי מונטג מתוך מטרה לחנך את הדור הצעיר לאהבת הארץ וחיבור לאדמה ומתוך אמונה כי החקלאות היא אבן יסוד במורשת הלאומית גם במאה ה-21. ביה"ס הראשון של אדם ואדמה הוקם בערבה ולאחר 4 שנים של עשייה התרחב התיכון לרשת חקלאית- חינוכית המונה כיום ארבעה בתי ספר: חצבה בערבה, אורטל בגולן, ניצנים וכפר תבור. החזון של בית הספר הוא להקים רשת בתי ספר שתוביל את החינוך החקלאי בישראל.

תיכון "אדם ואדמה" מצמיח מנהיגות וערכים בקרב בני הנוער מתוך צורך לאומי לחזק את ענף החקלאות. מאז פרוץ המלחמה, מאות תלמידים יצאו לסייע לאלפי חקלאים בכל רחבי הארץ כדי לחזק את החקלאות הישראלית ואת בטחון המזון של ישראל. התיכון החדש בפתחת ניצנה הוא בשורה אדירה עבור חקלאי ישראל.

עמית מאיר, מנהל רשת אדם ואדמה: "אחרי שנים של פעילות, אנחנו מתרגשים להגיע ליעד חדש ולעודד גם בו התיישבות, חינוך ואהבת האדמה. לאחר בחינה של משרד החינוך, משרד החקלאות, המינהל לחינוך התיישבותי, השומר החדש, הסוכנות היהודית ומועצה אזורית רמת נגב – ההחלטה הייתה ברורה, הגיע הזמן לפתוח בית ספר חדש של "אדם ואדמה" גם בפתחת ניצנה. אנחנו שמחים להצטרף אל הקהילה החינוכית-התיישבותית ולהקים לא רק מוסד חינוכי חדש לתושבי הפריפריה ופרויקטים חינוכיים נוספים, אלא גם לענות על צורך חקלאי חשוב במקום בו מתקיימת פעילות חקלאית ענפה שכוללת למעלה מ-100 משקים ולא פחות מ-6,500 דונם של גידולי שדה, ענבי יין וחממות. זו המהות של רשת בתי הספר של אדם ואדמה – שילוב של עבודה חקלאית לצד לימודים לבגרות מלאה, מנהיגות ויזמות חברתית".

אבי כהן, מנהל ניצנה: "תלמידי ואנשי הצוות של בית ספר אדם ואדמה ניצנה יהוו תוספת מבורכת לפסיפס הישראלי הקיים בניצנה. לצד חניכי המכינה הקדם צבאית דרך ארץ, עולים חדשים מרוסיה ואוקראינה ותלמידי תיכון בדואים מרחבי הנגב. אנשי התיכון החדש יהיו חלק מקהילה פורצת דרך אשר כותבת  במו ידיה את הפרק הבא של החברה הישראלית בנגב ומעבר לו. החקלאים הצעירים יתנו לחקלאות וההתיישבות בפתחת ניצנה, חבל ארץ מרוחק השוכן על גבול מצריים, זריקת מרץ של עבודה עברית".