לקראת המשחק הנפיץ בטרנר: כך תנהגו באצטדיון במקרה של אזעקת אמת

היערכות מיוחדת של המשטרה לקראת משחק הפועל באר שבע מול בית''ר ירושלים: רחובות ייסגרו, פיקוד העורף פרסם הנחיות מיוחדות לאוהדים, על רקע הלחימה בדרום
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: הפועל באר שבע, פיקוד העורף

מחר, שבת, ייערך אחד המשחקים הנפיצים העונה: הפועל באר שבע תתמודד מול בית''ר ירושלים, החל מהשעה 20:00,  באצטדיון טוטו טרנר בבאר שבע. המשחק נערך בסימן גבורת השוטרים. בשל המשך הלחימה בדרום, המשטרה נערכה בכוחות תמוגברים. פיקוד העורף פרסם הנחיות לאוהדים, כיצד לנהוג במקרה של אזעקת צבע אדום במהלך המשחק. 

המשחק, כאמור, יערך בסימן גבורת שוטרי המחוז הדרומי שלחמו בגבורה ובחירוף נפש בפרוץ המלחמה נגד ארגון הטרור חמאס. לפני תחילת המשחק יעלו לכר הדשא, ביחד עם שחקני שתי הקבוצות, ילדי השוטרים כשהם  לבושים בחולצות עם תמונות לזכרם של השוטרים הגיבורים שנפלו בקרבות בהגנה על המדינה. המשטרה קוראת לקהל הצופים באיצטדיון לכבד את המעמד לזכרם של הנופלים ובני משפחותיהם.

במסגרת ההיערכות יתפרסו מחר החל משעות הצהריים עשרות שוטרים של המחוז הדרומי, סדרנים ומאבטחים, באזור האצטדיון, ויפעלו לשמירה על הסדר והביטחון לאבטחת הקהל ויכווינו את התנועה באזור.

במשטרה קוראים לאוהדים להישמע להנחיות פיקוד העורף בנוגע להגבלת התקהלות בתוך ומחוץ לאצטדיון, ובפרט להנחיות התנהגות עם קבלת התרעה לגבי מצב של אזעקה או אירוע חירום. שערי האצטדיון יפתחו  מחר בשעה 18:30 ותתבצע בדיקה קפדנית בקרב הבאים לאצטדיון. לא תתאפשר הכנסת כלי נשק לאיצטדיון למעט שוטרים ובעלי תפקידים מוגדרים בתוך תחומי האיצטדיון ובעלי אמצעי זיהוי מקובלים

הסדרי התנועה:

החל מהשעה 18:00 יסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים:

רחוב דוד אלעזר- האצ"ל.
ששת הימים - האצ"ל.
רחוב יהודה הלוי –אבן עזרא.
שדרות רגר –הצדיק מירושלים.

תתאפשר הכניסה לרכבים מורשים בלבד. תתאפשר חניה לאורך רחוב הצדיק מירושלים מהיציאה הצפונית ועד לכיכר מרכז קליטה נורית ומכיכר הקונכיה עד לרחוב האצ״ל. לאוהדי הפועל באר שבע לא תתאפשר חניה מהכניסה הצפונית מכביש 406 לחניון קבוצה אורחת (רק לאוהדי בית"ר ירושלים תתאפשר הכניסה)

בין השעות 20:00-21:30 הכבישים יפתחו לתנועה ויחסמו שוב עם סיום המשחק.

פיקוד העורף ביקש לחדד את ההנחיות במקרה של ירי טילים לעבר באר שבע במהלך המשחק:

אם במהלך המשחק מתקבלת התרעה על  ירי רקטות  יש לשבת במקומותיכם, להתכופף ולהגן על הראש עם הידיים למשך 10 דקות. בכל מקרה יש להישמע להוראות הסדרנים וכוחות המשטרה במקום. 

חל איסור מוחלט על הפעלת רחפנים במהלך המשחק. לא תותר הכנסת אלכוהול למקום ולא תותר כניסת אוהדים שיהיו תחת השפעת אלכוהול.

כוחות גלויים וסמויים יתפרסו בסביבת האצטדיון, ויפעלו ולמניעת תופעת ספסרות שמהווה עבירה פלילית. הכנסת ציוד עידוד מותנית באישור המשטרה בלבד. חל איסור מוחלט על הכנסת אבוקות ואמצעי פירוטכניקה אחרים. מעבר קהל בין שערים ואי ציות להנחיות הסדרנים או השוטרים המוצבים במקום - מהווה עבירה על החוק ותטופל בהתאם.

‘’אנו קוראים לקהל האוהדים, להישמע להנחיות השוטרים והסדרנים, להימנע מגילויי אלימות פיזית או מילולית, לשמור על הוראות החוק והסדר הציבורי בטרם, במהלך ולאחר המשחק. שימרו על אווירה ספורטיבית וחווית ספורט מהנה לכולם''.