התלמידים מבאר שבע קברו את המושג ''אני לא יכול''

בבית הספר הטכנולוגי עתיד באר שבע התקיים טקס נטיעת עץ זית לזכרו של ליאור ויצמן ז''ל, שנרצח ב-7.10 סמוך לשדרות, בעת שרכב על אופניו כחלק מאימון ספורטיבי
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: יח״צ עתיד

היום, חמישי, התקיים בבית הספר הטכנולוגי עתיד באר שבע טקס נטיעת עץ זית לזכרו של ליאור ויצמן ז"ל, שנרצח ב-7.10 סמוך לשדרות, בעת שרכב על אופניו כחלק מאימון ספורטיבי לקראת תחרות "איש הברזל".

בנוסף, התלמידים קברו את המושג "אני לא יכול". התלמידים כתבו על פתקים מה הם חושבים שאינם מסוגלים להשיג או להגשים בחיים. את הפתקים הם התבקשו לקפל ולהכניס לתיבה, שנקברה עמוק באדמת חצר ביה"ס. על-פי רוח וחזון בית ספרנו המושג "אני לא יכול", לא באמת קיים וכי "אין דבר העומד בפני הרצון" וניתן לשבור כל "תקרת זכוכית".

זה המקום לציין כי תלמידים מ-20 בתי ספר של רשת החינוך עתיד נטעו לרגל ט"ו בשבט מאות עצים לזכרם של קרבנות השבעה באוקטובר וחללי צה"ל האמיצים שחירפו נפשם בקרבות בעזה. התלמידים מביה"ס - יהודים, ערבים ודרוזים, התאחדו לנטיעות משותפות של העצים, שנתרמו על ידי קרן קיימת לישראל גם בסימן חיבור בין בני אדם וחיבור לסביבה.

מנכ"ל רשת החינוך עתיד, יוסי ממו: "בצומת הדרכים של ט"ו בשבט השנה נשזרים כאב וזיכרון הנרצחים: אזרחים ואזרחיות יהודים, ערבים ועובדים זרים, שנרצחו כולם באכזריות וזיכרון הלוחמים והלוחמות שנהרגו בקרבות מאותו יום בהגנה על המדינה ותושביה. אנו, ברשת החינוך, מבקשים לנצל את מסורת ט"ו בשבט כדי להמשיך ולטעת עצים ולהחיות את הטבע שמעניק לנו מטובו ומיופיו ולטעת תקווה של חיים, התחדשות ומשמעות, וכזיכרון לנרצחים וההרוגים ולאחד בנטיעה זו את כלל קהילות הרשת".