''הלב נשבר לרסיסים'': נשות שכונת כלניות מבשלות לגדוד שאיבד 14 מלוחמיו

מאז תחילת המלחמה, קבוצת נשים משכונת כלניות מתארגנת לבשל לחיילי גדוד 8208 מאכלים לשבת. 14 מחיילי הגדוד שנהרגו באסון הפיצוץ ברצועה, היו מקבלים ארוחות מנשות כלניות
send whatsapp messsage send FB messsage
פיצוץ מתחם טרור ברצועה (צילום: דובר צה''ל)

‘’הלב שלנו נשבר'': קבוצת נשים משכונת כלניות בבאר שבע התארגנה, כמעט מתחילת הלחימה, לבשל אוכל טעים ומנחם לחיילי גדוד 8208 בחטיבה 261. המטבח של תושבת השכונה רונית דברי הופך לחמ''ל, נשות השכונה ממלאות דף אקסל ובו המשימות, הכמויות והתבשילים, האוכל מוכן ונארז ומועבר לחיילים הלוחמים. ילדי השכונה מוסיפים ציורים ומכתבים לחיילים. השבוע, יחד עם ישראל כולה, הנשים קיבלו את הבשורה הקשה של נפילת 14 מחיילי הגדוד באסון הפיצוץ ברצועת עזה. 
 


הלב שלנו נשבר אתמול. המשפחה איבדה 14 מילדיה
 ‘’גדוד 8208 - חטיבה 261 הפכתם לנו למשפחה'', כתבה תושבת השכונה מרינה וקנין.  ‘’מתחילת המלחמה נשות שכונת כלניות באר שבע-הדף הרשמי ביוזמתה של רונית דברי  שהמטבח שלה הופך לחמ"ל בכל יום שישי, דואגות לבשל עבורכם אוכל ביתי חם לשבת, כל שבת. מתנדבים מסיעים בשני רכבים ארגזים של פינוקים כדי להעניק לכם רגע קטן עם טעם של בית...  כל תבשיל מתובל באהבה, דאגה ותפילה. הילדים מציירים ציורים לחיילים הגיבורים ששומרים עליהם''.

‘’הלב שלנו נשבר אתמול. המשפחה איבדה 14 מילדיה''.

אתמול, רביעי, עם הכאב העצום והאבל שירד על כל מי שהכיר את הגיבורים היקרים, הנשים אספו עצמן, להתכונן לקראת השבת הזו:  ‘’הבוקר אספנו בקושי את הרסיסים וכבר משתבצות באקסל הקבוע - מי מבשלת איזה תבשיל לקראת השבת הזו''.

חיילי הגדוד שנהרגו באסון אל מואסי (צילומים: דובר צה''ל)מרינה מבטיחה: ‘’אנחנו נמשיך להיות כאן בשבילכם ולחכות ולהתפלל ולחלום על המפגש הגדול בפארק השכונתי כשתחזרו הביתה, כי הבית הזה עומד איתן בזכותכם, שה' ישמור עליכם, אל תישברו, אנחנו איתכם, ותוך כדי ניגוב הדמעות, אנחנו נוסיף עוד יותר בתפילות, באור, באחדות, באהבת חינם, אנחנו נעבוד קשה כדי להיות ראויים לכם, ילדים אהובים שלנו, משפחה אחת, ישראל אחת''.

מורן טרבלסי כתבה: ‘’מאתמול בבוקר אני לא מפסיקה לבכות כאילו שאני מכירה אותם ואז לקראת הצהריים רונית בישרה לנו את הבשורה הקשה ש14 מתוך 21 הנופלים הם מהגדוד שאנחנו מבשלות להם כל שישי! ומסתבר שאני אכן מכירה זאת אומרת סוג של מכירה כמה עצב מילא אותי!!! מנחם לדעת שאחרי ככ הרבה זמן שהם נלחמו כמו אריות הם יצאו לשבת בשבוע שעבר כאילו להפרד ממשפחותיהם''.

האסון הכבד ביותר מתחילת המבצע הקרקעי

ביום שני השבוע נהרגו 21 חיילים מפגיעת נ"ט בכוח צה"ל בשטחי אל מואסי שמול כיסופים, דרום הרצועה. האסון התרחש סמוך לשעה 16:00 בעת שכוח הנדסה וגדוד המילואים עסקו בהשמדה של מבנים, אשר שימשו למטרות טרור, כחלק מיצירת שטח החיץ מול כיסופים.  מדובר באסון הכבד ביותר מאז תחילת התמרון הקרקעי. 

במרחב אל מואסי שכנו בעבר יישובי גוש קטיף, ממוקם כ-600 מטרים מהגבול,  מול כיסופים והיה אחד המתחמים ששימש את ארגוני הטרור. אחרי ההתנתקות, תושבי אל מואסי הרחיבו את השטחים החקלאיים שלהם לחורבות גוש קטיף.