טקס החלפת פיקוד תחנת באר שבע: ''תחנת הדגל, שוטרים עם מסירות אין קץ''

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן: ''שוטרי התחנה מתמודדים עם היקפי עשייה ועומסי עבודה מהגבוהים בארץ ועושים זאת במסירות אין קץ''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: משטרת ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

היום, חמישי, התקיים טקס החלפת פיקוד של תחנת באר שבע במעמד מפקד המחוז הדרומי- ניצב אמיר כהן, מפקד מחוז תל אביב- ניצב פרץ עמר, מפקד מרחב הנגב- תנ"צ אפי שימן, הרב המחוזי- רפ"ק ראובן כמיל, ראש עיריית באר שבע – רוביק דנילוביץ', ראש עריית קריית גת- אבירהם דהרי, שוטרי תחנת באר שבע, מרחב הנגב והמחוז הדרומי, סגל פיקוד מחוז דרום ומרחב הנגב, מתנדבים, שוטרים וקצינים בדימוס, פצועי הלחימה ומשפחות שכולות.
 


משטרת בבאר שבע היא תחנת הדגל של המחוז הדרומי. שוטרי התחנה מתמודדים עם היקפי עשייה ועומסי עבודה מהגבוהים בארץ ועושים זאת במסירות אין קץ תוך אמונה בשליחותם
  

לתפקיד מפקד התחנה נכנס נצ"מ שלומי דראי, שהועלה היום בדרגה, והחליף את נצ"מ טירן יהוד, שפיקד על התחנה בתקופה של 3 שנים ו 9 חודשים וייכנס לתפקיד רמ"ד תורה והנחיה במכללה לשוטרים.  

נצ"מ שלומי דראי, בן 49, נשוי למאיה ואב ל 3 ילדים, מתגורר בעיר באר שבע. בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני במזרח תיכון .משרת במשטרה 28 שנים והחל את דרכו בתפקיד סייר בתחנת העיירות ובהמשך היה במספר תפקידים משמעותיים, ביניהם, ראש מחלק מודיעין בימ"ר נגב ומפקד ימ"ר מג"ב דרום. בתפקידו האחרון שימש כמפקד תחנת קריית גת.

בדבריו בטקס אמר מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן: "המציאות בעיר באר שבע מייצרת אתגרים רבים ומגוונים לעבודת המשטרה בהיבטי סדר ציבורי, תיירות פנים, תנועה, אירועים המוניים, פשיעת רכוש ואלימות. וכל זאת לצד הפעילות המבצעית בביטחון השוטף והלחימה בטרור. חיזוק הביטחון האישי, ואכיפת החוק והסדר בבאר שבע הם יעדים משותפים למחוז הדרומי ועיריית באר שבע. שיתוף הפעולה של תחנת באר שבע והעיריה ראויה לכל שבח ומשמשת מודל לחיקוי.  משטרת בבאר שבע היא תחנת הדגל של המחוז הדרומי. שוטרי התחנה מתמודדים עם היקפי עשייה ועומסי עבודה מהגבוהים בארץ ועושים זאת במסירות אין קץ תוך אמונה בשליחותם – בהזדמנות זו אני מבקש להביע את הערכתי הרבה לקציני ושוטרי תחנת באר שבע".

בהמשך דבריו פנה מפקד המחוז לראש עיריית באר שבע ואמר: "רוביק ידידי – דברי התמיכה והעידוד הנשמעים מפיך מעל כל במה ובכל הזדמנות בזכות שוטרי המחוז אינה מובנת מאליה. השמעת את קולך גם לפני ה-7 באוקטובר כששוטרי המחוז מסרו את נפשם ויצאו אל התופת באחד המבחנים הקשים ביותר שהיו בתולדות מדינת ישראל. 
בכל מפגש איתך ראיתי את מסירותך ודאגתך העמוקה לביטחון תושבי העיר ואיכות חייהם.  
המשטרה והקהילה חד הם - אני מבטיח לך שנעשה כל שלאל ידינו כדי להגן ולשמור על ביטחונם של התושבים. אני קורא מכאן לתושבי העיר וסביבותיה - יש לכם על מי לסמוך ויש לכם למי לפנות. אני מודה לך על האמון ושיתוף והפעולה, נמשיך יחד לעבוד כתף אל כתף למען תושבי העיר".

למפקד תחנת באר שבע היוצא אמר מפקד המחוז: "טירן ידידי - יש מפקדים ההולכים בתלם ואתה מסוג המפקדים שחורשים בתלם. גם כאן בתפקידך כמפקד התחנה הטבעת את חותמך. הובלת אותה להישגים מרשימים בכל תחומי העשייה, כשלנגד עינך תמיד – ביטחון תושבי העיר ופעילות עיקשת למניעת עבריינות ומאבק בפשיעה על כל רבדיה".

רוביק דנילוביץ׳, ראש עיריית באר שבע:  ״תודה מעומק הלב לנצ״מ טירן יהוד, עם סיום כהונתו כמפקד התחנה, על מסירות ומחויבות אין קץ. 
במקצועיות רבה הוביל את התחנה להישגים, מול אתגרים ומשימות חסרי תקדים. העיר באר שבע חבה לך תודה גדולה."

"לנצ״מ שלומי דראי, שיכנס לתפקיד היום, מטובי בניה של העיר, איתו גדלתי בשכונה ואני מכיר את הוריו ומשפחתו. הערכים, החום והאמונה שספג בביתו הביאו אותו למעמד היום וילוו אותו לבצע את המשימה הבאה בהצלחה.״