''ההחלטה לחקור את ח''כ אלמוג כהן - רדיפה פוליטית''

ח''כ אלמוג כהן נחקר היום ביחידת להב 433, על אירוע מלפני 11 שנה המיוחס לו
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: משטרת ישראל, אתר הכנסת

חבר הכנסת אלמוג כהן מעוצמה יהודית נחקרבאזהרה היום, חמישי,  ביחידת להב 433 בחשד  למעורבותו לכאורה  בארוע תקיפה, חבלה בנסיבות מחמירות שהתרחש ביישוב הבדואי חורה בשנת 2013, במהלך הפגנה כנגד מתווה  ברוור,  בעת שהיה שוטר. הפרשייה הזו, בה לכאורה שוטרים תקפו מפגינים, נחקרה במח"ש והתיק נסגר בשל מחסור בראיות מספיקות.

לפני כמה ימים כהן העלה ציוץ ברשת טוויטר המתייחס לעברו כשוטר. ראוי לציין כי ח"כ כהן שירת במשטרה  ביחידות המיוחדות ואף נפצע כלוחם במהלך שירותו. במתקפת הטרור על הנגב כהן, שהיה בביתו באופקים, מהיר לצאת ולהצטרף ללוחמים ואזרחים, אשר אומץ לבם מנע אסון גדול יותר בעיר.
 


ההחלטה לחקור אודות אירוע שהיה לפני למעלה מעשור, היא חמורה ומעלה ריח חריף של רדיפה פוליטית
 

ח''כ כהן אומר לחדשות באר שבע והנגב: ‘’קראו לי היום לחקירה ביחידת להב 433,שתפתי פעולה עם החוקרים אני סומך את ידי על מערכת אכיפת החוק  תמיד ועל שוטרי משטרת ישראל בפרט אחרי 7 לאוקטובר. הארוע בו כביכול מיחסים לי מעורבות היה לפני 11 שנים, במהלך הפגנה כנגד חוק ברוור ביישוב חורה . אני מואשם כביכול בחבלה בנסיבות מחמירות. החקירה נפתחה בעקבות פנייה של ח"כ עופר כסיף חד"ש ליועצת המשפטית של הממשלה גלי מיארה . עצוב לי שמשהו מקשיב לו."

ראוי לציין כי 70 חברי כנסת חתמו לאחרונה על יוזמה להדיח את ח"כ עופר כסיף, אחרי שחתם על עצומה נגד ישראל התומכת בתביעה שהגישה דרום אפריקה לבית הדין הבילאומי בהאג.

 השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב על ההנחיה של היועצת המשפטית לממשלה לחקור את ח"כ אלמוג כהן: ‘’ההחלטה לחקור אודות אירוע שהיה לפני למעלה מעשור, היא חמורה ומעלה ריח חריף של רדיפה פוליטית .זו אותה יועצת משפטית שמסיבות פוליטיות מנסה לתקוע  מקלות בגלגלים בפרויקט הלאומי שתכליתו לאפשר לאזרחי ישראל להתחמש ולהגן  על עצמם מכל מקום הניסיון שלה להלך אימיםעל נבחרי ציבור מימין ,לא ירפה את ידינו מלהמשיך לפעול לטובת הצלת אזרחי ישראל."

ואילו ח"כ גוטליב  תקפה את היועמ"שית: "גבירתי היועמ"שית את לא תטילי אימה על חברי כנסת.הרי ברור לי ולך שעבירת תקיפה מלפני 11 שנים  התיישנה  מזמן והסיבה היחידה לזימון ח"כ אלמוג לחקירה זה רק כי הוא רוצה לחשוף דברים מטלטלים שהוציא צו איסור פרסום בעניינם ,את אהוד ברק המסית המסוכן לא טרחת לחקור."