יום הולדת עצוב לפעוט כפיר ביבס: בן שנה, בשבי החמאס

משפחת ביבס - התינוקות כפיר ואריאל, אם שירי והאב ירדן נחטפו מניר עוז לפני 105 - ועד היום חמאס לא סיפק מידע אודותיהם
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: שרית לייזרוביץ'

כפיר נחטף לפני 105 ימים עם כל משפחתו מביתם בניר עוז - אחיו אריאל, אימו שירי ואביו ירדן, בהיותו בן תשעה חודשים בלבד. היום הוא בן שנה, כשרבע מחייו הוא בשבי ארגון הטרור חמאס-דאע''ש. בקיבוצו, ברחבת משכן האמנויות בבאר שבע, בכיכר החטופים בתל אביב וברחבי הארץ, צויין התאריך העצוב בבלונים כתומים, כצבע שיערו. תמונת אימו מגוננת על הפעוטות מקלגסי החמאס הפכה לאחד הסמלים של מתקפת הטרור. החוטפים לא סיפקו עד היום אות חיים של האם והתינוקות ורק האב נראה בסרטון לוחמה פסיכולוגית שסיפק חמאס.כיפר הוא החטוף הצעיר ביותר בשבי . היום, באירועים שונים ברחבי הארץ ובעולם, צויין התאריך העצוב והבלתי נתפס באכזריותו: בשעות הצהריים ניערך מפגן ציון יום הולדת  במסגרת הפרויקט “תינוקות של החיים”. באירוע נכחו בני משפחת ביבס שממתינים לשובם של יקיריהם.  בבירת גרמניה נערכת היום תצוגת אמנות הקוראת לשחרר את הפעוט הרך. בבאר שבע עמדה משמרת לציון האירוע, עם בלונים כתומים ובובות. מדובר בחברי המטה להחזרת החטופים, שעומד בצומת משכן אמנויות הבמה מאז אירועי ה-7.10.

בניר עוז, חברי הקיבוץ המעטים שחיים שם ציינו את יום הולדתו של הפעוט בבלונים כתומים ובעוגה שצבעה כתום. 

 

התינוק כפיר ביבס (ללא קרדיט)נודע כי ג'ימי מילר, בן דודה של שירי ביבס, הגיע במהלך השבוע למשרדי הצלב האדום בישראל, בליווי אנשי הפרויקט "תינוקות של החיים", כדי למסור חבילה לכפיר, בה המוצרים שתינוק בגילו זקוק להם. הנציגים בישראל של הארגון הכביכול הומניטרי סירבו לקבל את החבילה. הצלב האדום הודיע היום, כי למרות שישראל העבירה לעזה אלפי מנות של תופות עבור העזתים, הוא אינו חלק מהספקת התרופות לחטופים.

המשפחה אמרה: "אם כפיר לא יקבל את התזונה הנדרשת לתינוק בגילו - הוא ייפגע באופן בלתי הפיך".   נכון להיום ולכתיבת שורות אלה, אין כל מתווה באופק לשחרור 136 החטופים. 

בניין עיריית באר שבע הואר הערב בצבע כתום, לכבודו של התינוק שנכנס ללב כל הישראלים.