מטח כבד לעבר נתיבות, פגיעה ישירה במתחם חנויות

אחרי ימים רבים של שקט ויום אחרי ההילולה, מטח, של עשרות רקטות, על העיר נתיבות ומושבי הסביבה, דווקא כשצה''ל מצמצם כוחות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים מהזירה: רשתות חברתיות ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א', כיבוי והצלה

מטח כבד לעבר העיר נתיבות בשעה 9:43: מערכת כיפת ברזל יירטה כמות גדולה של רקטות. האזעקה הושמעה ביישובים רבים: נתיבות, שרשרת, בית הגדי, מעגלים, גבעולים, מלילות, אזור תעשייה נ.ע.מ, שיבולים, תדהר, ברוש, תאשור, כפר מימון ותושיה, שוקדה, תקומה, זמרת, שובה, בארי, חוות יזרעם ויושיביה. מדובר באירוע חריג בעיר, שלא חוותה ירי רקטות מזה זמן רב והוא מתרחש כאשר צה''ל מצמצם כוחות ברצועה.

צוותי כבאות והצלה פועלים בזירה בעיר נתיבות בעקבות פגיעה ישירה בחנות למוצרי חשמל. לוחמי האש סורקים החנות ואת החנויות הסמוכות בכדי לשלול לכודים/נפגעים. במקביל סורקים לוחמי האש אחר זירות נוספות. בשלב זה לא אותרו לכודים/נפגעים.

יש להקשיב להנחיות כוחות הבטחון בשטח ולהקפיד על הנחיות והגבלות ההתגוננות של פיקוד העורף - מידע מעודכן ומלא ניתן למצוא בפורטל החירום הלאומי.

 

המטח לנתיבות (ללא קרדיט)המטח הכבד מוכיח שארגון הטרור חמאס מצליח לשמר את יכולות האש שלו, למרות הכתישה הכבדה של צה''ל בעזה. לארגון חמאס כמויות אדירות של רקטות ויכולות שיגור שלא נפגעו והלחימה בעזה עלולה, בשל כך, להימשך עוד חודשים רבים, עם כל השלכותיה על העורף הישראלי.

מומלץ, בשל כך, להישמע תמיד להוראות פיקוד העורף, בהישמע אזעקה להיכנס למרחב מוגן ולהישאר בו כעשר דקות, בשל חשש לירי חוזר וחלקי מיירטים. רק בסוף השבוע סוכלה כוונה של ארגוני הטרור לירות לעבר העיר, בעוד נערכת במקום הילולת הבבא סאלי.

במערכת הביטחון מזהים תופעה מדאיגה - של שיקום יכולות מצד החמאס, בעיקר באיזור צפון הרצועה, בה ארגון הטרור החזיר לעצמו את השליטה וגונב את הסיוע ההומניטרי שמגיע לשם. כך זה בחלקים אחרים של הרצועה: תכולת מאות המשאיות עם הסיוע מגיעה לחמאס, שלא מהסס לפגוע בעזתים עצמם. 

הבוקר נשמעת בנתיבות ביקורת קשה על התנהלות הממשלה באשר לפיצוי ותמיכה בתושבי הנגב. העיר נתיבות לא פונתה והסיוע הניתן לעיר, כמו לשאר יישובי הנגב, מועט ביותר.