עיר חכמה: עיריית באר שבע שדרגה את תשתיות התקשורת בבתי הספר

היקף הפרויקט עד כה נאמד בכ-1.7 מיליון שקלים וכולל כ-70% ממוסדות החינוך. בין היתר נוספו מאות נקודות גלישה אלחוטית
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: PIXABAY

במסגרת מהפכת העיר החכמה וכחלק מתוכנית רב שנתית עיריית באר שבע שדרגה בשנים האחרונות את תשתיות התקשורת בעשרות מוסדות חינוך ברחבי העיר. בין היתר על ידי פריסת סיבים אופטיים, שדרוג ארונות וציוד תקשורת והוספת מאות נקודות גלישה ( wi fi).

על רקע משבר הקורונה והצורך בתקשוב מוסדות הלימוד וההיערכות ללמידה מקוונת כמו גם בימים לא פשוטים אלו של מלחמת "חרבות ברזל", קיבל נושא שדרוג התשתיות משמעות רבה כמענה חשוב וחיוני ליישום פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ללמידה מרחוק. רשת הסיבים האופטיים בפרט ושדרוג תשתיות האינטרנט בכלל מאפשרות ליישם מגוון רחב של פתרונות לשיפור וניצול מלוא הטכנולוגיות בתחום החינוך.

שדרוג תשתיות התקשורת במוסדות החינוך בבאר שבע הנו יוזמה של עיריית באר שבע בהובלת, מחלקת יישום מערכות מידע בחינוך בניהולו של ולדי פוקסמן, באגף חדשנות ומערכות מידע ומנהל החינוך בשיתוף משרד החינוך. היקף הפרויקט עד כה נאמד בכ-1.7 מיליון שקלים וכולל כ-70% ממוסדות החינוך.

ראש מנהל חינוך בעיריית באר שבע, אבי אוחיון: " הודות לתשתית הסיבים האופטיים המתקדמת ושדרוג תשתיות המחשוב, רוחב הפס וציוד הקצה, בתקופת המלחמה כמו גם בתקופת הקורונה ניתן לקיים שגרת למידה באינטרנט שתואמת את הצרכים הטכנו-פדגוגיים שלנו בעידן הדיגיטלי, בין אם מדובר בלמידה פרונטלית ובין אם מדובר בלמידה מרחוק וכמובן בשילוב ביניהם: למידה היברידית. שדרוג תשתיות התקשורת משמעותי עבור צוותי החינוך ותלמידי העיר באר שבע שיכולים לקיים שגרת לימודים מתקדמת באמצעים טכנולוגיים חכמים בהם: לוחות חכמים, שידור והקלטה של שיעורים, ספרים דיגיטליים ועוד. "