ישראל או פלסטין? מטה הסייבר הלאומי באזהרה חמורה

סקר הטוען שהוא של חברת גוגל, להוספת השם ''פלסטין'' במפות ישראל, מתברר כהונאה מסוכנת
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומי מסך

אלמונים הפיצו סקר, שכביכול קשור לחברת גוגל - ובו קישור להצבעה בעד או נגד הכנסת השם ‘’פלסטין'' למפות של גוגל. ההודעה קראה ללחוץ על קישור על מנת להבציע בעד דגל ישראל. מתברר כי מדובר בסקר מזוייף וכי הקישור מוביל לאתר הגורם נזק לסלולרי.

ההודעה מגיעה יממה אחרי שמערך הסייבר הלאומי מזהיר מפני מתקפת דיוג איראנית הכוללת הודעת דוא"ל מתחזה שמנסה להונות אנשי מחשוב של ארגונים להוריד עדכון אבטחה, אך בפועל מביאה להורדת תוכנות מזיקות שגונבות ומוחקות מידע. מחקר של המערך בשיתוף חברה מסחרית מצא כי מאחורי ניסיון זה עומדת קבוצת תקיפה איראנית.

הודעת הדיוג מתחזה לחברת F5 המספקת מוצרי אבטחה לארגונים רבים. בהודעה נטען כי קיים עדכון אבטחה קריטי לתוכנה המחייב הורדת תוכנה מקישור מצורף. המערך מצא כי למימוש מתקפה זו נעשתה עבודת הכנה תשתיתית של קבוצת התקיפה הכוללת זיהוי הגורמים הטכניים הרלוונטיים בארגונים השונים אשר סומנו כיעדים לשליחת ההודעה. יעד זה נבחר במטרה לנסות להביא להטעמת התוכנה הזדונית בכלל שרתי הארגון. הקישור המתחזה מכיל שני קבצים זדוניים שהורדתם מפעילה כלי שאוסף מידע מהמערכת וכלי שמוחק את כלל המידע שברשת הארגונית (Wiper).