הפסקת האש קרסה: חשש מהתרחבות הירי לעבר באר שבע וערי המרכז

פיקוד העורף מחמיר את ההנחיות בבאר שבע. הלחימה מתחדשת אחרי שארגון הטרור חמאס הפר את תנאי הפסקת
send whatsapp messsage send FB messsage
כוחות צה''ל בעזה, עם חידוש הלחימה (צילום: דובר צה''ל)

הלחימה בעזה מתחדשת: ארגון הטרור חמאס הפר את תנאי הפסקת האש וירי הרקטות התחדש. כבר אתמול הורגש כי חמאס-דאע''ש ממסמס בכוונה את עסקת השבויים. הבוקר, סמוך לשעה 6:30, התחדש הירי ליישובים בעוטף. הבוקר הירי התחדש לעבר אשקלון והסביבה. במערכת הביטחון חוששים כי הירי יתרחב לעבר באר שבע, תל אביב וערי סביבתן. בידי ארגון הטרור נותר עדיין מלאי של אלפי רקטות והוא מוכיח שיכולות הירי שלו לא נפגעו.

סמוך לשעה 9:45 תושבים בבאר שבע דיווחו על שמיעת קולות נפץ, מבלי שהופעלה אזעקה ותיעדו מה שנחזה כשובל יירוט:


אלה הוראות פיקוד העורף המעודכנות:בשל הרעת המצב הביטחוני, פיקוד העורף מחמיר את ההוראות וסביר להניח שאלה עוד ישתנו במהלך היממה. באר שבע, למרבה ההפתעה, נותרה בפעילות מלאה באתר פיקוד העורף, כאשר רק מוסדות החינוך פועלים במתכונת של הגעה למרחב מוגן תוך דקה. צה''ל תוקף מטרות טרור ברצועה ברגעים אלה. כבר אתמול, שר הביטחון גלנט הבהיר כי צה''ל יכול לחזור באופן מיידי ללחימה מלאה. 

 

תקיפת מטרת טרור בעיר רפיח, הבוקר (צילום מרשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')הבוקר חיל האוויר תקף כבר מטרות טרור בחאן יוניס וברפיח. עם זאת, על פי כלי תקשורת מצריים ועזתיים, נמשך המו''מ להביא לרגיעה. משרד הבריאות בעזה מדווח על 26 הרוגים, אם כי ידוע שחמאס מסתיר את ההיקפים האמיתיים של הפגיעות.