עשרות ממתינים בתור להתנדב למג''ב בבאר שבע - בגלל מחסור בכוח אדם

אחרי שהוקמו שני בסיסי הפעלה של מג''ב בבאר שבע, רבים ביקשו להתנדב לכוח ולסייע בשמירה על ביטחון העיר. מקורות מספרים כי ''עשרות ממתינים לתשובה''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: משטרת ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

עשרות ממתינים להתנדב למג''ב בבאר שבע, אך המלחמה טרפה את הקלפים - וחלק מכוח האדם האמור לטפל בחיול מתנדבים הופנה למשימות אחרות - כך עולה ממידע שהגיע לידי חדשות באר שבע והנגב. על פי המידע, מדובר בכ-30 מועמדים הממתינים לראיון של קצין ביטחון. במג''ב שוללים את הדברים ומשיבים, כי מדובר ב''בודדים בלבד''.  

למשמר הגבול נוכחות בולטת בבאר שבע, כאשר הכוחות הגיעו לכאן לפני כשנה, להגביר את תחושת הביטחון של התושבים, בעיר שהייתה שרויה אז בגל פשיעה.

במג''ב, כמו גם במשטרה ובסיירות, מקבלים את המתנדבים בברכה: מדובר בתוספת כוח אדם ברוכה לריבוי המשימות בהן הכוחות עסוקים בזמן מלחמה - וגם בימי רגיעה.

כזכור, ביולי השנה הוקמו בסיסי הפעלה של מתנדבי מג''ב, אשר פועלים במרחב העירוני בבאר שבע., בשכונת נחל בקע ובשכונה ד' שבצפון העיר, עם כל הלוגיסטיקה והציוד הדרוש.   כוח לוחמי מג"ב הוצב בבאר שבע כדי לסייע בשמירה על הסדר הציבורי. מדובר בכוחות המפטרלים בצירי תנועה מרכזיים, בפארקים ובמרכזי קניות. המתנדבים הם מכפיל כוח מבורך. מדובר בתושבים אכפתיים, עם מוטיבציה גבוהה, המקדישים מזמנם לטובת הקהילה, לא אחת בשעות לא שעות. במציאות שנוצרה אחרי ה-7.10, הסיורים האלה בהחלט משרים תחושת ביטחון.

כאמור, במג''ב אומרים, כי מדובר ב''מתנדבים בודדים'' הממתינים לטיפול בפנייתם.