ברוכה השבה: מורן ינאי מבאר שבע היא בין המשוחררים הערב מהשבי העזתי

מורן, בת 40, מעצבת תכשיטים, נחטפה במסיבת נובה, אליה נסעה לשווק את יצירותיה בפעם הראשונה
send whatsapp messsage send FB messsage
מורן ינאי (צילום: אלבום משפחתי)

היא כאן: מורן ינאי, מעצבת התכשיטים בת 40 מבאר  שבע,  הוזחרה הערב מהשבי בעזה - כך פורסם לפני דקות אחדות, עם כניסת השיירה לשטח ישראל.  מורן נחטפה על ידי מחבלי החמאס ממסיבת הנובה בשטח הסמוך לרעים, שם הלכה לשווק את התכשיטים שהיא מעצבת, למעשה, הפעם הראשונה בה היא משווקרת את אומנותה באירוע גדול. הערב היא הועברה, יחד עם החטופים האחרים, מידי ארגון הטרור לידי הצלב האדום, כשהמון זועם צר על הרכב. תיעוד הופץ הערב הן על ידי ערוצים ערביים והן על ידי חמאס-דאע''ש. 

בבוקר הגורלי של ה-7 באוקטובר, היא הספיקה לספרבשיחת טלפון שיש ירי. מאז, גורלה לא היה ידוע. ארגון הטרור השולט בעזה לא סיפק אודותיה מידע, כפי שהיא עשתה עם שאר החטופים. אחיה של מורן מספרים  כי היא אדם טוב, אוהבת שלום ובעלי חיים, והתנדבה בעמותה להצלת בעלי חיים. 

 

מורן ינאי מגיעה למעבר הגבול המצרי (צילום מסך: מתוך שידור ערוץ אלקאהרה אלאחבאריה)הערב שוחררו: גלי טרשצ'נקי (בת 13), עמית שני (16) ואופיר אנגל (17) שנחטפו מקיבוץ בארי; ליאם אור (18) שנחטף מקיבוץ רעים ואיתי רגב (18) שהיה במסיבת הטבע. הנשים רעיה רותם (54), רז בן עמי (57), ירדן רומן גת (36), ליאת אצילי (49) ומורן סטלה ינאי (40). 
שישה מהמשוחררים הערב נחטפו מבארי.

מלבדם שוחררו שתי הישראליות ילנה טרופנוב (50) ואמה אירנה טטי (73) המחזיקות גם באזרחות רוסית.

שיחרור החטופים בפעימה השישית מגיע על רקע ערב מתוח ביותר: על פי גורמים בישראל, המוצטטים בכלי תקשורת זרים,  כי אחרי שהפעימה השישית הערב תושלם, בישראל יהיו 73 חטופים משוחררים ובעזה נותרו עוד כ-25 ילדים ונשים מבין כלל החטופים.  על פי אותו גורם,  מתוך 25 הילדים והנשים החטופים שיישארו אחרי הפעימה השישית, ייתכן  וחמאס יוכל להחזיר רק 20.

פירוש הדבר: יוותרו עוד שני ימי הפוגה - חמישי וביום שישי.  ישראל העבירה לחמאס מסר באמצעות מתווכים כי אם לא תגיע רשימת משוחררים, האש תתחדש כבר מחר, חמישי בבוקר.