האמת מאחורי ההתרעה החריגה של צה''ל להתנתק מהוואצאפ

מערך ביטחון המידע של צה''ל שלח הודעה להתנתק מיד מחיבור אפליקציית המסרונים וואצאפ - ואז הגיעה ההבהרה...
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: Image by Webster2703 from Pixabay

מערך ביטחון המידע של צה"ל שלח היום, שני, הודעה חריגה לאלפי אזרחים: ‘’התנתקו מיד מחיבור אפליקציית המסרונים Whatsapp למחשבים וטלפונים ניידים''. ההודעה הייתה ממוענת לקהל מסויים, אך דלפה לרשתות ונתפסה כהודעת אזהרה מחייבת לכלל הציבור. 

במערך הסייבר הלאומי אישרו כי אכן מדובר בהודעת אמת, בעקבות  איומים על ביטחון המידע של אזרחים וגופים. בעקבות הבהלה, צה"ל פרסם הודעת הבהרה ביחס להודעה של מערך ביטחון המידע של צה"ל:

 

ההבהרה שפרסם דובר צה''ל

‘’צה״ל ומערך הסייבר הלאומי מבהירים כי המסרון שהופץ ממחלקת בטחון מידע בצה"ל היה מיועד למשרתי מילואים בלבד. ההודעה נשלחה כחלק ממאמצים להעלות מודעות ולהביא להתנהלות בטוחה ברשת. צה״ל מצר על אי הבהירות בנוסח ההודעה''.

‘’ההמלצה אינה מחייבת אזרחים אך ככלל מערך הסייבר הלאומי ממליץ לנקוט בזהירות ברשת: 1. בתום השימוש ב-WhatsApp Web סיגרו את הדפדפן ונתקו את הקישוריות דרך מכשיר הטלפון: לחיצה על שלוש נקודות בוואטסאפ – מכשירים מקושרים – יש להקיש על מכשיר כדי להתנתק''.

‘’הרשאות המיקום –מומלץ שלא לכבות מיקום במכשיר הנייד! ההמלצה היא לא לאשר הרשאות מיקום באפליקציות שאין צורך ממשי במתן הרשאה זו. עם זאת, חשוב מאוד שבאפליקציית פיקוד העורף תאושר ההרשאה לשימוש במיקום''.