זעם בנווה נוי: מרפאת קופת החולים סגורה מזה חודש - בגלל פיקוד העורף

מאז תחילת המלחמה מרפאת קופת החולים סגורה, בשל החמרת הוראות פיקוד העורף. ''המרפאה הקרובה היא בפארק הנחל, נאלצים לשלם למונית 50 שקלים לכל כיוון'', מספרת תושבת השכונה, ''אי אפשר להשאיר אנשים ללא שירות''
send whatsapp messsage send FB messsage
מרפאת נווה נוי (צילום: גוגל מפות)

תושבי שכונת נווה נוי בבאר שבע זועמים: מאז החלה המלחמה, במתקפת הטרור ב-7 לאוקטובר, מרפאת קופת חולים כללית סגורה. החלופה שמוצעת להם: מרפאה בשכונת פארק הנחל. לתושבים שאין ברשותם רכב פרטי, פירוש הדבר הוא לשלם 50 שקלים למונית, לכל כיוון. ‘’אני צריכה לעבור כל שבוע בדיקת דם, כדי לקחת תרופה על פי התוצאות. אז כל פעם אני צריכה, במקום ללכת כמה מטרים לקופה ליד הבית, להזמין מונית ולנסוע לפארק הנחל. אם הבעיה זה מיגון, גם בבית אין לי מיגון. אנחנו כבר למעלה מחודש בסיפור הזה, מה הבעיה לשים מיגונית?''.

תלונות דומות נשמעו מתושבים אחרים בשכונה. עיקר הבעיה היא של אוכלוסיה מבוגרת ושל תושבים שאין להם רכב פרטי. ‘’בהתחלה אמרו לנו שחסר שביל לממ''ד. אז פנינו לעירייה, שענו לנו מיד. עכשיו לא הבנו מה הבעיה. זה שירות חיוני לתושבים, במיוחד למבוגרים. אז שימצאו פתרון, כי המלחמה לא תגמר מחר בבוקר''. בעקבות פניות התושבים סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, טיפל בסוגיה: ‘’היה צריך לסלול שביל גישה לממ''ד, טיפלנו בזה. עכשיו יש דרישה חדשה. זה שירות חיוני ולא ייתכן שתושבים יקרים יצטרכו לנסוע במוניות לשכונה אחרת''.

מדוברות קופ''ח כללית בדרום נמסר: ‘’אנו פועלים בכפוף ועל פי הנחיות פיקוד העורף בלבד. בבדיקה האחרונה שנערכה ב8.11 ע״י מהנדס מטעמם, לא אושרה פתיחת המרפאה לפעילות במדיניות ההתגוננות הנוכחית, על אף השינויים שנעשו בסיוע העירייה''. 

‘’אנו פועלים כדי להתאים את המבנה לדרישות הנוספות שעלו ולפתוח את המרפאה בבטיחות החיונית להפעלתה. לצערנו לא נמצא מבנה ממוגן חלופי בקרבת השכונה אליו ניתן היה להעתיק את פעילות במרפאה, צוות המרפאה והשירות למטופלי נווה נוי ניתנים במרפאת הפארק הממוגנת, ערכנו התקשרויות יזומות למטופלים קשישים ומרותקי בית, צוות רפואי עורך ביקורי בית במידה ונדרש. כמו כן אנו מפעילים שירות תרופות עד הבית ושירות של ייעוץ טלפוני לרופא''.

תגובת דובר צה"ל: ‘’בעקבות המצב הבטחוני בוצעו מספר בדיקות מטעם גורמי פיקוד העורף במרפאה, לטובת איתור מרחב מוגן. בביקור שהתקיים היום ניתנו הנחיות בנוגע לפעילות המרפאה לפי מדיניות ״הכי מוגן שיש״. המרפאה תוכל לפעול במסגרת ההנחיות הנ״ל''.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...