ח''כ בליכוד: ''אם מתווה הפיצוי לא יכלול את באר שבע, לא נצביע בעדו'' (תיעוד)

אחרי שהממשלה אישרה מתווה פיצוי שלא נותן מענה הולם לבעלי העסקים והעצמאים בבאר שבע שנפגעו מהמלחמה, ח''כ אופיר כ''ץ מזהיר כי והוא וחברי סיעתו לא יתמכו במתווה בהצבעה בכנסת
send whatsapp messsage send FB messsage
ח''כ אופיר כץ (צילום: ערוץ הכנסת)

האם המתווה הפיצוי לעסקים שאושר היום בממשלה - ואינו כלל פיצוי מיוחד לעיר באר שבע - עומד בפני שינוי?: ‘’כל עוד באר שבע ואשדוד יקופחו ולא ייכנסו לתכנית המקיפה של הפיצויים., קשה לי לראות את חברי הקואליציה מצביעים בעד התוכנית הזאת'', אמר מעל במת המליאה ח''כ אופיר כ''ץ (ליכוד), בעת הדיון המקדמי לאישור המתווה בכנסת. הדברים נאמרים אחרי שהמתווה שאושר עורר ביקורת, מאחר ובניגוד למתווים בסבבי לחימה קודמים, הוא החריג את העיר באר שבע, שנפגעה מעצם היותה בירת המחוז שחוות את מתקפת הטרור הנוראית ב-7 באוקטובר. 
 ‘’העסקים בבאר שבע קורסים.  אין מילה אחרת, וגם אני חושב שלא צריך להסביר הרבה למה זה קורה, ובאוצר מתייחסים אליהם כאילו מדובר בציריך ובבאזל, ברשויות שלא קשורות למדינת ישראל, למה שקורה פה בדרום. הייתי לפני שבועיים בבאר שבע במהלך ניחום האבלים ויצאתי עם העוזר שלי לקנות פלאפל. נכנסנו למתחם חנויות. יותר מחצית החנויות סגורות. המתחם זה לא מתחם קניות, אלא  מתחם רפאים. אין אנשים בכלל. זה היה שלוש ארבע אחרי הצהריים, בלב באר שבע''
 כפי שדיווחנו בחדשות באר שבע והנגב, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', פנה לשר האוצר וליו''ר וועדת הכספים וכינה את המתווה ‘’החרגה מסוכנת''. סגן ראש עיריית באר שבע, הרב גדי מזוז (הבית היהודי), נפגש עם בעלי עסקים בעיר העתיקה ושמע על הפגיעה הקשה. סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, פנה לבחרי הליכוד ולכל סיעות הבית והעביר להם את מצוקת תושבי באר שבע וסוחרי העיר העתיקה ואף דרש להציב מיגוניות שיגבירו את תחושת הביטחון של באי העיר העתיקה. גם היזם והמסעדו אילן זגדון, בעלי סבא ג'בטו, פועל בהתנדבות לקידום מתווה פיצוי הוגן לבעלןי העסקים בבאר שבע. 

‘’אני רואה את התוכנית שאתם מביאים, ונדהמתי לראות שדווקא ערים כמו באר שבע ואשדוד נמצאות מחוץ לתוכנית שמקבלים בהם פיצוי מלא'', אמר כץ בדיון. ‘’ראיתי גם שהחבר'ה של האוצר אומרים שסגרו עם כל הארגונים וכולם היו שותפים, אבל איפה היו פה בעלי העסקים של באר שבע ואשדוד? מישהו דיבר איתם? מישהו פנה אליהם? להם אין ייצוג במשא ומתן. זה שהם לא בתקשורת ולא עושים הרבה רעש, זה לא אומר שלא צריך לדאוג לעסקים בבאר שבע ובאשדוד שחוטפים ירי רקטות''.

‘’העסקים בבאר שבע קורסים.  אין מילה אחרת, וגם אני חושב שלא צריך להסביר הרבה למה זה קורה, ובאוצר מתייחסים אליהם כאילו מדובר בציריך ובבאזל, ברשויות שלא קשורות למדינת ישראל, למה שקורה פה בדרום. הייתי לפני שבועיים בבאר שבע במהלך ניחום האבלים ויצאתי עם העוזר שלי לקנות פלאפל. נכנסנו למתחם חנויות. יותר מחצית החנויות סגורות. המתחם זה לא מתחם קניות, אלא  מתחם רפאים. אין אנשים בכלל. זה היה שלוש ארבע אחרי הצהריים, בלב באר שבע''.

‘’כל עוד באר שבע ואשדוד יקופחו ולא ייכנסו לתכנית המקיפה של הפיצויים, קשה לי לראות את חברי הקואליציה מצביעים בעד התוכנית הזאת. זה היה בעבר ואין שום סיבה שיוציאו אותם עכשיו מהתוכנית המקיפה. מה שעובר על בעלי העסקים הקטנים בבאר שבע ואשדוד, פשוט תופת.  תעשו סדרי עדיפויות. זה זה צריך להיות למעלה בסדרי העדיפויות וחסר לכם כסף. אין כסף. תיקחו עוד מהכספים הקואליציוניים''.