מצווה גדולה: הקבלן יוסי בן ישי תרם ממ''ד לרב של עומר

אחרי שנים בהם הרב יוסף גינזבורג והרבנית אסתר היו רצים לבית הכנסת בשעת אזעקות, כעת בזכות תרומה הם יוכלו לחוש בטוחים יותר
send whatsapp messsage send FB messsage
הרב גינזבורג (מימין), עם מי שסייעו בידו להקים את הממ''ד (צילום פרטי)

במשך עשרות שנים רבה של עומר הרב יוסף גינזבורג, שביתו צמוד לבית הכנסת של הישוב- הסתדר בלי ממ״ד או מיגונית. בכל סבבי הלחימה בעבר כשהוא ורעייתו הרבנית אסתר היו שומעים אזעקה הם מיהרו לבית הכנסת הצמוד וחיכו במרחב המוגן של בית הכנסת.  המלחמה שפרצה ב-7 באוקטובר מצאה את הרב גינזבורג ורעייתו ללא הגנה כלשהי. 
 


התמורה היחידה שביקשו התורמים של המיגונית מהרב גינזבורג הייתה ברכה של הרב לשלומם של חיילי צה״ל. הרב גינזבורג בירך בשמחה ומעכשיו הוא ורעייתו מרגישים הרבה יותר בטוח בעת האזעקות
 
הסיבה: הרב גינזבורג ואשתו מבוגרים וכבר לא בקו הבריאות. הם לא מסוגלים בעת אזעקה לרוץ או ללכת מהר להתגונן בבית הכנסת. הם פשוט מחכים בבית ומתפללים שזה יעבור בשלום. 
כשהדבר נודע לאלעד צ׳יקוטאי, חבר הוועד המסורתי החדש בעומר, הוא הזדעזע וסיפר על כך לחברו קבלן הבניין יוסי בן ישי, בעל חברת ״שבה שיטות בניה״. יוסי גייס את בנו ערן, ושניהם יחד דאגו מייד למיגונית בטון גדולה, הביאו מנוף למול ביתו של רב הישוב והציבו את המיגונית בחזית הבית קרוב לדלת הכניסה.  חברם, מוריס רווח, דאג לתאורת החשמל של המיגונית וכך בתוך 24 שעות זכה הרב של עומר למיגונית צמודה תרומה של קבלן בניין עם לב רחב. 

התמורה היחידה שביקשו התורמים של המיגונית מהרב גינזבורג הייתה ברכה של הרב לשלומם של חיילי צה״ל. הרב גינזבורג בירך בשמחה ומעכשיו הוא ורעייתו מרגישים הרבה יותר בטוח בעת האזעקות.

בתמונה: מימין לשמאל: הרב גינזבורג בחולצה לבנה, המנופאי יוסי אלחיאני שהניף את המיגונית לחצר, חברי הועד המסורתי החדש אלעד צ׳יקוטאי  והקבלנים יוסי וערן בן ישי