הירי בתל שבע נמשך, תושבים בעומר מבטאים חרדה. בדש: ''אני ער למטרד שזה יוצר ולחרדה שזה מציף''

למרות שהמשטרה פועלת בנחישות ונלחמת בתופעת הנשק הבלתי חוקי, הירי בתל שבע נמשך והתושבים בעומר מציפים את הבעיה. פיני בדש: ''פניתי באופן אישי לשר לבטחון פנים להפיכת עומר לישוב זכאי מבחינת רשיון נשק''
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש מועצת עומר, בפגישה עם גורמי הביטחון (צילום פרטי)

למרות שישראל במלחמה, ידי כוחות הביטחון עמוסות בשמירה על ביטחון המדינה, יש מי שחושבים שעדיין תקין לירות ‘’יריות שמחה''. המשטרה פועל בנחישות בטיפול תופעת הנשק הבלתי חוקי בנגב, לרבות מעצרים והבאה לדין. בתקריות ירי ביישובים הבדואים, המשטרה עברה לאכיפה תקיפה. עם זאת, קולות ירי נשמעים בתל שבע, שכנתה של עומר. בעבר, תועדו בעומר פגיעות של כדורים תועים, חלקם נחתו בחצרות בתים ופגעו במשקופים. תופעת הירי מנשק בלתי חוקי מוכרת היטב בערי הנגב וביישובים הקהילתיים, בהם דווח לא אחת על ירי שנשמך שעות. 
 


‘’אני מבקש בכל לשון של בקשה - בכל אירוע ירי, פנו למוקד 100. בקבוצות הווטסאפ הישוביות החרדות ניכרות ועדיין, כל פרסום נבדק. מרבית הפרסומים נובעים פרשנויות שגויות והיסטריה. עלי להדגיש כי אינני מאשים חלילה איש נוכח המציאות שחווינו ומבין ללבכם''
 

כעת המציאות השתנתה ומתקפת הטרור על הנגב, בה נרצחו 1,400 איש, העלתה את מפלס החרדה - ובצדק. בעומר, בשיחות בקבוצות וואצאפ יישוביות, נושא הירי מכיוון תל שבע נידון בהרחבה, כאשר התשובים מבטאים חרדה לנוכח המשך התופעה. 

ראש מועצת עומר, פיני בדש, פרסם פוסט, בו הוא מבהיר את פני הדברים:  ‘’אני קשוב וער לפניות שלכם לגבי נושא הירי מישובי הבדואים השכנים. אני ער למטרד שזה יוצר ולחרדה שזה מציף, כתב.

‘’דעו - משטרת ישראל פועלת בעוצמה בישובים אלו ועצרה עשרות של מחזיקי נשק, החרימה את הנשקים ואף שינו את הוראות הפתיחה באש לאוחזים בנשק ללא רשיון בישובים אלו''.

‘’אני מבקש בכל לשון של בקשה - בכל אירוע ירי, פנו למוקד 100. בקבוצות הווטסאפ הישוביות החרדות ניכרות ועדיין, כל פרסום נבדק. מרבית הפרסומים נובעים פרשנויות שגויות והיסטריה. עלי להדגיש כי אינני מאשים חלילה איש נוכח המציאות שחווינו ומבין ללבכם''.

שערי היישוב עומר מאובטחים

‘’פניתי באופן אישי לשר לבטחון פנים להפיכתה של עומר להיות ישוב זכאי מבחינת רשיון נשק. השר קיבל פנייתי ועדכן כי עד לסיום אישור התהליך להכרת הישוב, הוא הקל בתנאים הראשוניים לקבלת נשק כך שמאות מתושבי עומר יוכלו לשאת אקדח ככל שיבחרו בכך. אני מתכוון לפעול בנחישות להשגת היעד הזה, בשל מצב הלחימה בו נמצאת ישראל'', כותב בדש.

‘’חשוב לי מאוד שתדעו שאנו עושים ככל האפשר להגן על הישוב. המועצה פועלת להחזרת הלימודים באופן בטוח ומדורג וככל שהמצב יאפשר נרחיב את מעגלי השיגרה. נמשיך ונבצע פעילויות הפגה לילדים ולמבוגרים כאחד''.

‘’שלושת שערי הישוב מאובטחים, רק שער תמר פתוח ובו ישנו תישאול. ישנה כיתת כוננות במילואים ההולכת ומתעבה, לכל חבריה נשקים ארוכים, ישנו מערך מתנדבי משטרה רציניים. בימים אלו הקדמתי את התהליך הקיים להקמת מערכת המצלמות היקפית למעטפת הישוב, כמו גם שדרוג המוקד הישובי. תודה רבה למתנדבים הרבים בישוב, אתם מדהימים ומראים את יופיו של הישוב שלנו!''.