מטח כבד לעבר נתיבות, פגיעות ישירות בעיר (תיעוד)

מטח כבד, חריגק בהיקפו, לעבר נתיבות ויישובים בנגב המערבי. רקטות נפלו בנתיבות
send whatsapp messsage send FB messsage
פגיעה ישירה בבית בנתיבות (צילום: כיבוי והצלה) (וידאו: נתיבותי / רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

נפילה בנתיבות, נזקים למבנים - זו התוצאה של המטח הכבד  שנורה בשעה 8:50. המטח הכבד גרם לאזעקה בשורה יישובים במערב הנגב: בית הגדי, נתיבות, אזור תעשייה נ.ע.מ, מעגלים, גבעולים, מלילות, שרשרת ושיבולים וכן  העוטף עזה - בנחל עוז, זמרת, שובה, כפר מימון ותושיה, תקומה, חוות יזרעם ועלומים. על פי תיעודים שהועלו ברשתות החברתיות, מדובר במטח כבד.

הפגיעה הישירה בבית (צילום וידאו: תיעוד מבצעי כיבוי והצלה)
 

כוחות כבאות ומד"א פעלו בשלוש זירות בנתיבות, שספגו פגיעות ממטח הרקטות האחרון. באחת הזירות נגרם נזק לבניין, וזירה נוספת אותרה סמוך לחומה של בית. אין נפגעים במטח נוכחי .ישנה פגיעה ישירה בדירה בעיר, ללא נפגעים. בנוסף ישנם מוקדי נפילות ככל הנראה של חלקי רקטות- ללא נפגעים. צוותי הביטחון ממשיכים בסריקות.

 

נזק לתחנת אוטובוס (צילום: רשתות חברתיות / אתר נתיבותי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מהמשטרה נמסר כי צוותים טיפלו במספר זירות נפילה של פריטי רקטה.

‘’אנו קוראים לתושבים להישאר במרחבים המוגנים, להימנע מהגעה לזירות ולא להתקרב או לגעת בשרידי רקטות העשויים להכיל חומר נפץ ולדווח על כך ללא דיחוי למוקד 100 של משטרת ישראל ‘’, נמסר.

 ממד''א נמסר כי בהמשך לאזעקות בגיזרת נתיבות צוותי מדא שיצאו לסרוק, איתרו שתי זירות נפילה ללא נפגעים, באחת הזירות פגיעה ישירה במבנה ריק עם הרס , זירה שנייה סמוך לחומה של בית , כאמור בשתי הזירות לא אותרו נפגעים. 

מכיבוי והצלה נמסר, כי לוחמי האש בסיוע חבלני משטרה נמצאים בזירת האירוע ועד לזיכוי מלא. לאחר סריקות של לוחמי האש בכל הדירות ובהרס שבתוך הדירה נגרם נזק כבד לרכוש בלבד ובני הבית לא נכחו בדירה בזמן הפגיעה. מפקד המשמרת זימן למקום את מהנדס העיר בכדי לשלול סכנה למבנה.