משטרת ישראל וחב''ד הביאו לישראל את הורי השוטר שנרצח ברעים

במבצע מיוחד, הובאו לישראל הוריו של השוטר אנדרי פושיבאי ז''ל שנפל בקרב ברעים. הוריו מתגוררים בקרים, איזור שגם הוא נמצא במלחמה בימי אלה
send whatsapp messsage send FB messsage
משטרת ישראל וחב''ד הביאו לישראל את הורי השוטר שנרצח ברעים הוריו של השוטר אנדרי פושיבאי מגיעים לישראל (וידאו, צילום: משטרת ישראל)

משטרת ישראל בשיתוף משרד הביטחון ונציגות חב"ד בחו"ל, הביאו ארצה במבצע מיוחד את הוריו של השוטר אנדרי פושיבאי ז"ל שנפל בקרב ברעים. ב-7 באוקטובר, עת פרצה מלחמת חרבות ברזל, פקד אנדרי פושיבאי ז"ל, שהועלה בדרגה לאחר מותו, פעל בחירוף נפש יחד עם שוטרים נוספים לחילוץ מבלים ממסיבת הטבע ברעים, תוך סיכון חיים ותחת אש. במהלך האירוע נורה אנדרי בידי מחבלים ולאחר מספר שעות נקבע מותו.

אנדרי בן 39 נולד וגדל בחצי האי קרים. בגיל 20 עלה לישראל ושירת בצה"ל, עם סיום שירותו בחר להתגייס למשטרת ישראל לתפקיד סייר בתחנת באר שבע ומשם יצא לקורס קצינים שבסיומו שירת כקצין סיור בתחנת העיירות. את הבשורה המרה על מותו קיבלו הוריו ניקולאי ומריה בביתם בחצי האי קרים, מקום בו מתחוללת גם כן מלחמה.

במבצע מיוחד ובמאמצים גדולים של משטרת ישראל - אגף משאבי אנוש, משרד הביטחון ונציגי חב"ד בחו"ל, הצליחו הגורמים להביא את הוריו ארצה על מנת להיפרד מבנם אשר נקבר בעיר באר-שבע בה התגורר מאז עלה ארצה. את פניהם של ההורים קיבלו בנתב"ג שוטרי תחנת העיירות של מרחב הנגב בה שירת אנדרי, בהובלת מפקד התחנה סנ"צ יוגב חי אטיאס ונציגי אמ"ש של מ"י.

מפקד התחנה הבטיח למשפחה כי יעשה הכל על מנת לשמר את זכרונו של אנדרי וכי הם חלק ממשפחת תחנת עיירות לעד. המשפחה תשהה בארץ בזמן הקרוב ותלווה ע"י פיקוד ושוטרי התחנה, לצד מעטפת של אגף משאבי אנוש של משטרת ישראל ומשרד הביטחון.

‘’ערך הרעות הינו אחד הערכים החשובים במשטרת ישראל אשר בא לידי ביטוי בחיבוק של פיקוד המשטרה והשוטרים לבני המשפחות השכולות. משטרת ישראל תמשיך בדרכה ללוות את המשפחות היקרות אשר איבוד את היקר מכל'', נמסר.