227 כסאות ריקים: מיצג מצמרר בבאר שבע - להחזרת החטופים (תיעוד)

הבוקר, שישי, הוצבו בשדרות רגר בבאר שבע 227 כסאות כולל כסאות ילדים ועליהם תמונות ושמות החטופים והנעדרים וכן, צעצועים כתזכורת ל 30 הילדים שנחטפו לעזה
send whatsapp messsage send FB messsage
הוריו של ניק בייזר, קטיה וסרגיי. (צילום וידאו וסטילס: מקסים פבזנר)

המיצג כולל  227 כסאות בהם 224 החטופים והנעדרים מהתקיפה האכזרית של החמאס ב 7 באוקטובר ועוד 3 כיסאות הוצבו נוספים גם להחזרתם של אורון שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו. במיצג משתתפים בני משפחות חטופים ונעדרים מבאר שבע. 

קטיה בייזר אמו של  החייל ניק בייזר, שנחטף לעזה מבסיס מעבר ארז אמרה : "עוברים עלינו ימים קשים, אנחנו לא יודעים מה עלה בגורלו של ניק. כל מה שידוע שהוא נחטף לעזה. ראינו סרטון ובו רואים את ניק נלקח מהבסיס לעזה יחד עם  שני חבריו.  אני דורשת ממשלת ישראל, עברו 21 ימים תשיבו אלינו את הילדים, כל דקה שהוא נמצא שם מסכנת את חייו. תמונת הניצחון של ישראל תהיה רק עם השבת החטופים". בבוקר ה-7 באוקטובר קטיה בייזר, שמעה את האזעקות ומהירה להתקשר לבנה, לוודא שהוא בסדר: "התקשרתי אליו, הוא אמר לי 'אימא אל תדאגי, הכול בסדר', וברקע אני שומעת חיילים אומרים שיש חדירה בבסיס, פה נסתיימה השיחה. מאז לא שמענו ממנו. ב-12 וחצי בצהריים קיבלנו את הסרטון". מיצג כסאות החטופים והנעדרים הוצב בעיר החל משעות הבוקר המוקדמות בסיוע מתנדבות ומתנדבים מהמטה הבאר שבעי ובכלל.

גלריית תמונות מהמיצג בשדרות רגר (צילום: מקסים פבזנר)