נותנים את הלב והנשמה: בעלי העסקים בבאר שבע התגייסו למען החיילים ואנשי העוטף

בימים הלא קלים האלה, בעלי עסקים בבאר שבע נרתמו למען כוחות הביטחון, למען מפוני העוטף ואלה המתגוררים בו. אין כמעט תחום או ענף שלא תורם את חלקו. השעה הקשה היא גם השעה היפה של הערבות ההדדית
send whatsapp messsage send FB messsage
מתנדבות מכינות כריכים בטעם של בית לחיילים בחזית (צילום מסך / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

המגזר העסקי בבאר שבע, שעובר ימים לא קלים, נרתם למען החיילים וכוחות והביטחון, כמון גם למפוני היישובים בגזרת הלחימה: עסקים קטנים וגדולים, רשתות, נותני שירותים, אפילו עובדים בחל''ת, ההרתמות מרשימה. הינה רישמה חלקית: קבוצות שהאתרגנו להכין לחיילים כריכים ולספק להם חטיפים ומוצרי מזון שונים לנקודות הכינוס, כולל כאלה שעשו להם ‘’על האש''. תרומות של מוצרים הנחוצים לחיילים: לבנים, גרביים, גופיות, מוצרי טואלטיקה, ציוד משלים. עשרות אנשים פרטיים וגם מכבסות נרתמו לכבס לחיילים את המדים. זאת ועוד: בעלי דירות ויחידות דיור החליטו לסייע למפונים - בין היתר על ידי משרדי תיווך שהעמידו לכך המאגרים שלהם. 

וידאו: התגייסות בעלי העסקים  בבאר שבע (מתוך העמוד של ראש עיריית באר שבע, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


במאפיות רבות החליטו לפנק את החיילים ויש גם שמתעקשים לא לקחת תשלום מלובשי המדים. טכנאי סלולר מסייעים לחיילים בתיקונים ומגני מסך. חלק גדול מהתרומות הן גם בסתר, אבל מדובר באנשים שעושים מיוזמתם דברים קטנים גדולים: מסיעים חיילים, מלינים חיילים, מגיעים לנקודות כינוס עם שתיה קרה וחמה ומאפים. יש גם כאלה שלוקחים סיכון לא קטן ונוסעים להאכיל חיות מחמד שהושארו באיזורי הקרבות. אל בית החולים סורוקה מגיעים גם מתנדבים רבים, בהם ‘’סיירת מסג'יסטים''. 

ההתייגסות היא גם עבור המשפחות שפונו מיישובי גזרת הלחימה והגיעו לבאר שבע: לא רק סיוע למשפחות בהתארגנות, אלא גם צעצועים לילדים

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר הבוקר, שישי: ‘’המגזר העסקי בבאר שבע התגלה בשיא תפארתו. מהיום הראשון למלחמה, נרתמו בתי עסק רבים בעיר באר שבע לסייע לכוחות צה"ל, ליישובי העוטף ולתושבי העיר. כעת נדרשת סולידריות למען המגזר העסקי: נקנה מקומי, נחזק את המגזר העסקי ונפעל מול משרד האוצר לגיבוש מנגנון פיצוי מותאם למגזר העסקי.
ביחד ננצח! שבת שלום ובשורות טובות לכוווולם''.