''להציב מיגיוניות בשכונות הוותיקות, העיר העתיקה ומרכזי מסחר'', מבקש סגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר

''אני פונה בימים אלה לכל חבר כנסת אפשרי, קואליציה ואופוזיציה כאחד, על מנת שיקדמו הקמת מיגוניות בעיר. חייבים להחזיר את העסקים לפעילות'', אומר בוקר
send whatsapp messsage send FB messsage
מיגונית בעיצוב האמן אליסף מיארה (צילום: חנן הראל / CC BY SA 4.0)

סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, פנה השבוע  לחברי כנסת ושרים, על מנת לקדם הצבתן של מיגיוניות בשכונות הוותיקות, בעיר העתיקה ובמרכזי קניות פתוחים. ‘’חלק מהמסחר סגור כבר כמעט חודש, אנשים לא מגיעים לעיר העתיקה, עסקים על סף קריסה. איש לא יודע כמה תימשך המלחמה, אם שבועות, חודשים או שנים. בינתיים, אנשים חוששים לצאת מהבית וללכת לחנויות. חייבים להחזיר את המסחר ומלצוא מתווה בו אנשים ירגישו בטוחים'', אומר בוקר. 

‘’צריך להציב מיגוניות באותם בניינים ישנים בהם אין ממ''דים. במרכזי מסחר פתוחים. ברחבי העיר. אז נכון, מיגונית לא נראית טוב, אפשר לצבוע אותה. היא תתפוס קצת מקום אבל תציל חיים ותתן תחושת ביטחון. מיגונית זה לא מבנה קבוע ואם השקט יחזור, אפשר תמיד להחזיר אותן למקומן. זה יעזור לבאר שבע, זה ישרה תחושת ביטחון ויתרום לכולנו'', אומר בוקר. 

עלותה של מיגונית עומד על כמה עשרות אלפי שקלים, אך ניתן לשנע אותה לפי הצורך. בוקר אומר כי אם ינתן אור ירוק ניתן להוציא את המהלך אל הפועל במהירות, כאשר השיקול העיקרי הוא ביטחון. עיקר הבעיה בבאר שבע היא בבתים ישנים, גם כאלה שנבנו בבניה קלה. בקניונים יש מרחבים מוגנים מוסדרים, כאשר במקרה אזעקה, הפינוי אליהם מסודר. הבעיה היא במקומות פתוחים, בתי קפה וחנויות רחוב, שחלקן עומדות סגורות. נכון להיום, אין מתווה פיצוי לא לחנויות בבאר ולא לעובדים ועצמאים, אך הוראות פיקוד העורף אינןו מאפשרות הפעלת חלק מהעסקים. החשש הוא כי במצב הזה, עסקים רבים ייסגרו, אלפי עובדים יאבדו את מטה לחמם, ככל שהמלחמה תימשך.