''המלחמה תארך חודשים, נגבש מתווה חזרה ללימודים'', נקבע בדיון בעיריית באר שבע בנושא החינוך

בדיון, שנערך באולם מועצת העיר, השתתפו בכירי העירייה, המשטרה ונציגי הנהגת ההורים העירונית, כדי לבחון את עתיד החינוך בזמן המלחמה, שתארך על פי הנראה חודשים
send whatsapp messsage send FB messsage
הדיון במועצת העיר (צילום: עיריית באר שבע)

בשלב זה - בבאר שבע לא חוזרים ללימודים: אתמול, רביעי, נערכה בעיריית באר שבע ישיבה בהשתתפות בכירי העירייה, נציגי הנהגת ההורים העירונית, אנשי חינוך ונציגי משטרה, על מערכת החינוך בעיר, אשר למעשה מושבתת, בהוראת פיקוד העורף, מאז תחילת הלחימה.

בהחלטה משותפת של כלל הגורמים, בשלב זה לא מחדשים את הלימודים במוסדות החינוך. ההחלטה התקבלה לאחר דיון בנוכחות כל גורמי המקצוע והשותפים, בעניין החזרה ללימודים במוסדות החינוך. לדיון היו שותפים:  עיריית באר שבע, מנהל המחוז במשרד החינוך, כלל הנהגת ההורים העירונית, מפקד המחוז בפיקוד העורף, מפקד תחנת משטרת באר שבע, מנהלות ומנהלים, מורות, מורים וגננות.
 


‘’בשל הערכה כי המלחמה צפויה להמשך שבועות ואף חודשים, סוכם שנהיה מוכנים וערוכים, בשלב הראשון, לגבש מתווה לחזרה ללימודים במוסדות, באופן הדרגתי''
 
‘’הקשבנו ברגישות לתחושות ולמגוון הדיעות, העמדות והמשמעויות בנושא. נכון לעת הזו, לא חל שינוי בהחלטה, והלימודים לא יחודשו במוסדות החינוך (פרט למוסדות החינוך המיוחד הכוללניים)'', אומר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'.

‘’בשל הערכה כי המלחמה צפויה להמשך שבועות ואף חודשים, סוכם שנהיה מוכנים וערוכים, בשלב הראשון, לגבש מתווה לחזרה ללימודים במוסדות, באופן הדרגתי, דיפרנציאלי וגמיש המותאם לגיל ולשכבה, למיגון. הקיים ולצורכי התלמידים והצוותים החינוכיים. הכל,כמובן, בהתאם להנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף ולהערכות המצב של גורמי הביטחון'', אמר.

צוותים משותפים של כל הגורמים יחלו בגיבוש התוכניות, שתופעל אך ורק ברגע הנכון והמתאים. ‘’נמשיך ונעדכן בכל התפתחות, בשקיפות ובשיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים. אני מודה לכל השותפים על שיח כן, מלב אל לב, על ההקשבה וההבנה לחשיבות שיש בעבודת צוות כחלק מהחוסן העירוני והלאומי'', נמסר.