3 אנשים שהשמיצו את רשת ''סלאח דבאח ובניו'' יפצו אותה ב-30,000 שקלים: ''הכסף ייתרם לארגוני הצלה''

היועצים המשפטיים של רשת ''סאלח דבאח ובניו'' הגישו תביעה כנגד שלושה אנשים שהפיצו נגדה פרסומים שקריים, בית המשפט קבע שיפצו את הרשת ויפרסמו התנצלות. הרשת תתרום את הסכומים שנקבעו לעמותות וארגוני הצלה
send whatsapp messsage send FB messsage
סניף דבאח ובניו (צילום: יח''צ / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בעוד אנשי הרשת אורזים חבילות סיוע לתרומות במגוון מוקדים ברחבי הארץ: רשת "סאלח דבאח ובניו" הגישה לבית המשפט צו מניעה ותביעות כנגד מפיצי פייק ניוז שפגעו בשמה הטוב של הרשת. בית המשפט פסק לטובתה של הרשת וקבע פיצוי כספי של כ  - 30 אלף שקלים סך הכל כנגד המפיצים ופרסום התנצלות פומבית. הרשת תתרום את הסכומים שנקבעו לעמותות וארגוני הצלה.

צו המניעה והתביעות הוגשו ע"י עו"ד גיא אבידן לבית המשפט השלום בפתח תקווה כנגד מספר נתבעים שהפיצו את הדברים השקריים, זאת לאחר שהרשת פנתה אל מפרסמים, ביקשה מהם להסיר ולא קיבלה  התייחסות. 

מהרשת נמסר: ‘’אין אדם בשם סמיר דבאח בכל הרשת, מדובר בפייק ניוז שהופץ עוד בזמן שומר חומות כדי לפגוע ברשת ובדו קיום אותו היא מקיימת ומעודדת בשגרה, ועל אחת כמה וכמה בחירום." 
בזמן ההירתמות ואריזת חבילות סיוע לעשרות מוקדים ברחבי הארץ, הפיצו גולשים ברשת פייק ניוז ברשתות החברתיות עם אמירות שקריות במסגרתן אחד ממנהלי הרשת מתבטא כנגד הציבור היהודי. מדובר בצילום מסך שהופץ עוד מימיי שומר חומות, והחומרים הודהדו בשנית והופצו גם בזמן הלחימה הנוכחית''.
 


 המקרה המדובר מצער אותנו במיוחד נוכח המאמצים הרבים שהשקענו ועודנו משקיעים ותורמים לעזרה ותמיכה בכל אדם הזקוק לכך בכל מקום בישראל. המצב הנוכחי לא הותיר לנו ברירה, אלא לנקוט בהליכים משפטיים כדי להפסיק את הוצאת דיבתנו על לא כלום
 עם היוודע המקרה שזכה לעשרות אלפי שיתופים, פנתה הרשת לשלושת האנשים האחראים למעשה וביקשה להסירו באופן מיידי תוך הסבר מפורט והבהרה שאין ברשת אדם בשם סמיר דבאח שאמר את הדברים שצויינו בצילום המסך. בנוסף, הרשת שכרה את שרותיה של חברת סייבר חיצונית שתפקידה לאתר מפיצי פייק ניוז. ככל שיאותרו גולשים נוספים, הרשת לא תהסס לפעול כנגדם בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותה.

התנצלות פומבית שפורסמה בפייסבוק (וידאו)


רשת "סאלח דבאח ובניו" הגישה צו מניעה ותביעות אישיות כנגד שלושה מפיצי פייק ניוז כנגד הרשת. התביעות הוגשו לבית משפט השלום בפתח תקוה באמצעות עורך הדין גיא אבידן, ואלו נוכח הנזק הכלכלי והתדמיתי העצום שנגרם לרשת על לא עוול בכפה. 

בדיון שנערך בבית המשפט פסקו השופטים לטובתה של הרשת וקבעו פיצוי בסך של 15 אלף שקלים לכל אחד מהנתבעים וכן פרסום התנצלות פומבית. הרשת מודיעה כי תתרום את כספי הפיצוי לעמותות וארגוני ההצלה בארץ.

חשוב להדגיש כי עם תחילת המלחמה נרתמו סניפי רשת "סאלח דבאח ובניו" לסיוע במגוון המאמצים והצרכים השונים ברחבי הארץ. אנשי הרשת עזבו עבודתם והתפנו לאריזת החבילות שהועברו מהסניפים למתנדבים שהגיעו לאסוף ולשנע אותם למוקדים השונים. מדובר בסיוע הנאמד במאות אלפי שקלים של מוצרי מזון, טואלטיקה, כלי בית ועוד. 

מהרשת נמסר: "אנו דוגלים בדו קיום לכל הדתות – יהודים, מוסלמים ונוצרים – אנו כרשת מציינים את כל החגים של שלוש הדתות מדיי שנה ודוגלים בחיים שקטים וטובים לכולם. המקרה המדובר מצער אותנו במיוחד נוכח המאמצים הרבים שהשקענו ועודנו משקיעים ותורמים לעזרה ותמיכה בכל אדם הזקוק לכך בכל מקום בישראל. המצב הנוכחי לא הותיר לנו ברירה, אלא לנקוט בהליכים משפטיים כדי להפסיק את הוצאת דיבתנו על לא כלום."