הותר לפרסם: האב נרצח בשדות, השוטרים פעלו בגבורה להציל את הילד הפצוע (תיעוד)

המחבלים רצחו את אביו של עטאללה בן החמש לנגד עיניו וירו בילד - והמשיכו במסע ההרג. שוטרים העניקו לילד טיפול ראשוני ומציל חיים תחת אש. השבוע פגשו בו ובמשפחתו
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום, צילום וידאו: משטרת ישראל

הותר לפרסום סיפור גבורה של שוטרי יחידת מג''ן  - אשר הצילו את חייו של עטאללה בן ה 5 תחת אש, ביום הנורא של מתקפת הטרור על הנגב.  בפרוץ המלחמה, ב-7 באוקטובר, פעלה יחידת מג"ן של משטרת מרחב הנגב בלחימה נגד מחבלים שחדרו למספר ישובים בעוטף עזה.

בהגיעם למושב מבטחים, תוך כדי ניהול לחימה, הבחינו הלוחמים בילד כבן 5 פצוע ירי המוחזק בידי דודו, העניקו לו  טיפול ראשוני מציל חיים, חילצו אותו מאיזור הירי, ופינו אותו במהרה לבית החולים . במעשיהם הצילו השוטרים את עטאללה תוך כדי לחימה . מבירור ראשוני עלה כי אביו של עטאללה , שעבד במטעים בסמוך למושב, נרצח על ידי המחבלים לעיני בנו הקטן אשר כאמור, נפצע אף הוא  מהירי באורח קשה.

בסוף השבוע מפקד מרחב הנגב, תנ"צ אפי שימן, מפקד יחידת מג״ן  סנ"צ רונן כלפון והלוחמים , ביקרו ביחד בבית החולים  את עטללה, שם פגש לראשונה את שני הלוחמים שהצילו את חייו. מפקד המרחב הודה ללוחמי היחידה ומפקדיה שפעלו בזמן הלחימה הקשה לחילוץ הילד מאזור הסכנה וביצעו בו פעולות מצילות חיים עד לפינויו לבית החולים.

מפקד המרחב ציין בפני המשפחה כי שוטרי המחוז הדרומי לחמו בחזית והיו הראשונים שהגיעו לזירות האש, פעלו בגבורה והצילו חיים רבים בלחימה אל מול ארגון הטרור שהינו אוייב משותף ואינו מבחין בין דת לאום או מגדר. מתוך כך עולה החשיבות בשמירת הדו קיום והאחדות במגזר שהינו חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית בשגרה ובחירום. בסיום המפגש איחלו  המפקדים לעטאללה  החלמה מהירה וביקשו להשתתף בצער המשפחה ששכלה את אב המשפחה.

משפחתו של הילד  המתגוררת בעיר רהט,  ביקשה להודות ללוחמים ולשוטרים שהצילו את חייו של עטאללה.  הילד התרגש מאוד מהמפגש, נישק את השוטרים ואף הבטיח להיות שוטר במשטרת ישראל כשיגדל. בתיעוד המצורף מספר מפקד היחידה, כשלצידו 2 הלוחמים , חובשי היחידה , על גבורת הלוחמים במהלך הלחימה ופעולות החילוץ שהצילו את חייו של הילד.