ראש הממשלה היה בשבת בבוקר בבאר שבע, בישיבת קבינט המלחמה

הותר לפרסם כי הבוקר התכנס בבאר שבע, במחנה פיקוד דרום, קבינט המלחמה בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ראש הממשלה העביר הוראה לאסור על כל דיווח בנושא
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש הממשלה עם לוחמים בשטח (צילום: חיים צח, לע''מ)

חברי קבינט המלחמה המצומצם ערך הבוקר ישיבת במיוחדת במחנה פיקוד הדרום בבאר שבע. ראש הממשלה ביקש לבחון מקרוב את השטח. בקבינט המלחמה חברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ. לבאר שבע הגיע גם השר גדי אייזנקוט והשר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, שהיו משקיפים.

בישיבה בניהולו של נתניהו, ראש הממשלה קיבל עידכון על התקדמות המערכה כנגד חמאס דאע''ש ועל ההיערכות לקראת אפשרות של מערכה קרקעית. במקביל, צה''ל ממשיך בתקיפת יעדי טרור ברצועה. במהלך היום נמשך ירי הרקטות מעזה. בשבוע שעבר הוקמה מנהלת תקומה, שתטפל בתושבי העוטף. הממשלה אישרה סכום של 2 מיליארד שקלים להקמת המנהלת.

לשכת ראש הממשלה מסרה:  ‘’ראש המל״ל צחי הנגבי שיגר היום מכתב דחוף לצנזור הצבאי הראשי תא״ל קובי מנדלבליט ודרש ממנו לאסור על פרסומים של פרט כלשהוא מתוך דיוני הקבינט בזמן המלחמה.  ראש המל״ל קבע במכתבו ששטף הפרסומים מתוך דיוני הקבינט שאושרו על ידי הצנזורה גורמים נזק חמור, וודאי ומיידי לביטחון המדינה - ועליהם להיפסק מייד''.