חמ''ל מקיף רגר: המתנדבים שעושים ימים כלילות למען החיילים

''האירועים תפסו אותי חזק. לא יכולתי לשבת בחיבוק ידיים'', מספר דור אניג'ר, שיחד עם חברים טובים ומתנדבים, אוסף ומארגן את כל מה שהחיילים צריכים
send whatsapp messsage send FB messsage
המתנדבים בחמ''ל רגר (צילום פרטי)

הם מתייצבים מדי יום ב''חמ''ל רגר'', באולם הספורט של בית הספר התיכון הבאר שבעי ועובדים מבוקר עד ערב, כדי שלחיילים לא יחסר כלום. ‘’האירועים הכיו בי ובכולנו חזק. לא יכולנו לשבת בחיבוק ידיים'', מספר דוד אניג'ר. ‘’התארגנו והקמנו את חמ''ל רגר, שממוקם באולם הספורט שהוא מרחב מוגן וכך אנחנו יכולים לעשות את העבודה שלנו בביטחון ברציפות''. לאורך כל שעות היממה זורמות למקום תרומות של תושבים, של עסקים ושל ספקים, עם דברים המועברים לחיילים בחזית. 
 


אנחנו קוראים לתושבי באר שבע לבוא לתרום ולהתנדב למען החיילים ותושבי העוטף שפונו מבתיהם
 

‘’זאת יוזמה פרטית של קבוצת חברים: אושרי סנדרוסי, ירין ששון, אנוכי ונציג בית ספר רגר, אב הבית אשר וקנין. יש גם מתנדבים המגיעם לפה מדי יום, כ-15 איש'', מספר אניג'ר. ‘’אנחנו אוספים דברים שהחיילים צריכים: מזון יבש, חטיפים, שימורים, ממתקים, עוגות ארוזות, מנות חמות, מרק ‘נמס בכוס’, מוצרי היגיינה, מברשות שיניים, מוצרי טקסטיל כגון חולצות טריקו, ‘חמצוואר’, תחתונים, גרביים, מגבות, כפפות ויש גם ביקוש גדול לציציות''.

 

הכל מסודר ומחכה לנציגי החיילים שיבואו לאסוף (צילום פרטי)

אנחנו אוספים דברים שהחיילים צריכים: מזון יבש, חטיפים, שימורים, ממתקים, עוגות ארוזות, מנות חמות, מרק ‘נמס בכוס’, מוצרי היגיינה, מברשות שיניים, מוצרי טקסטיל כגון חולצות טריקו, ‘חמצוואר’, תחתונים, גרביים, מגבות, כפפות ויש גם ביקוש גדול לציציות
 

את הציוד מביאים גם תושבים ולאחרונה, הגיעה תרומה של עיריית כרמיאל. אחרי שהציוד ממויין, נציגי חיילים או מתנדבים מביאים את התרומות לבסיסים או למקומות בהם החיילים נמצאים. ‘’אנחנו עושים את הכל למען הקהילה ולמען החיילים המגנים על כולנו. מחמם את הלב לראות כמה הקהילה נרתמת, כמה כל התושבים רוצים להירתם בימים אלה''.

 

כל מה שהחיילים צריכים וההתנדבות נמשכת (צילום פרטי)דור מספר, כי העובדה שבימי שגרה הוא עובד כקבלן, עוזרת לו מאוד לארגן את כל הפעילות בחמ''ל: ‘’יש לי ניסיון בלוגיסטיקה, בניהול, בניהול מלאים. אז עכשיו הניסיון והידע מוקדשים לעשות טוב לחיילים שלנו. כל מי שנמצא איתנו מתנדב בתחושה של שליחות, של אהבה והערכה, כאשר אב הבית של בית הספר עוזר לנו מכל הלב והמקום ממנו אנחנו פועלים הוא נהדר ומתאים''.