מרגש: רחל אדרי מאופקים פגשה את נשיא ארצות הברית ביידן

הנשיא ג'ו ביידן שמע את סיפורה של רחל והתרגש מאוד. רחל מצידה ספרה שתתקשה לחזור לביתה באופקים
send whatsapp messsage send FB messsage
רחל מאופקים, עם נשיא ארצות הברית (צילום רץ ברשתות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מפגש מרגש שאיש לא יכול היה לדמיין:  רחל אדרי, האישה הגיבורה מאופקים שהתמודדה בדרכה המיוחדת עם מחבלי החמאס-דאע''ש שחדרו לביתה במהלך מתקפת הטרור הרצחנית על הנגב, פגשה היום וקיבלה חיבוק מנשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, שהתרגש מאוד מסיפורה. אדרי, בת 65, הצליחה לתעתע משך 17 במחבלים, עד שאלה חוסלו על ידי כוח מיוחד. התוכנית שלהם הייתה לקחת אותה ואת בעלה דוד, שחגג באותו יום יום הולדת, כבני ערובה במסגרת פיגוע מיקוח.

 

רגעי האימה: רחל (מסתירה את פניה) עם המחבל (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')רחל לא התבלבלה: אמרה למחבלים שהם נראים חיוורים, הם שאלו אותה מאיפה היא והאם היא ממוצא ערבי, היא סיפרה להם שהיא ממוצא מרוקאי, הציעה להם אוכל והם ביקשו קולה. ‘’אני סכרתית, אז הצעתי להם זירו, הם לא רצו''. היא העבירה איתם את הזמן והצליחה ככל הנראה לכבוש את ליבם. 

רחל ובעלה מוכרים באופקים כאנשי חסד. רחל דואגת לחיילים, מבשלת לכולם, גם לשכנים. ביום בו ארעה מתקפת הטרור על הנגב, ילדיה היו אמורים להגיע לחגוג את יום ההולדת של בעלה. 

רחל סיפרה היום לנוכחים באירוע, שהיא חשה עייפות גדולה מהחוויה הקשה שעברה עליה ועל בעלה. ביתה נהרס לגמרי, לעת עתה, היא ובעלה נמצאים אצל בנה הבכור. היא סיפרה שהיא תתקשה לחזור לביתה, שניזוק קשה. הנשיא ביידן שמע את הסיפור המדהים של רחל, שעם אינטלגנציה רגשית נדירה דיברה עם המחבלים בשפתם והצליחה למנוע טבח בביתה. הנשיא חיבק אותה ונישק' את ראשה. רחל גפ פגשה באירוע את מפקד כוח החילוץ שפרץ לביתה וחיסל את המחבלים.