אוני' בן גוריון פנתה ל''ווייז'' וגוגל: ''אל תסווגו את באר שבע כ'איזור מסוכן'''

היישומון ''ווייז'' מזהיר את הנהגים מפני הגעה לבאר שבע, אותה מגדירה ''יעד מסוכן'' בשל המלחמה, למרות שמספר האזעקות בעיר נמוך מזה של תל אביב
send whatsapp messsage send FB messsage
איזור מסוכן: ההודעה שמקבלים משתמשי ווייז (צילום מסך)

אוניברסיטת בן גוריון פנתה לגוגל וליישומון ווייז, בבקשה לשנות את הגדרת העיר באר שבע  ולא להרתיע בפני הנהגים כי הם מגיעים ל''אזור מסוכן''. נשיא אוניברסיטת בן גוריון הפועל בעיר, פרופ' דניאל חיימוביץ, פנה במכתב לברק רגב, מנכ"ל גוגל ישראל וביקש ממנו לבחון מחדש את הגדרת העיר. מספר האזעקות בבאר שבע נמוך מזה של ערי המרכז.
 


הצגת העיר באר שבע כאזור מסוכן הופך לדבר פוגע ומזיק, במיוחד בזמנים מתוחים כגון אלו. לאור העובדה שהאפליקציה אינה מצליחה להבחין בין אזור סכסוך פעיל לעיר שלנו, מתנדבים עלולים להירתע מלהגיע לאזור וכעת אנו נדרשים לגיוס מתנדבים רבים לצורך עזרה וסיוע
 במכתב כתב פרופ' חיימוביץ':  "אני פונה אליך עם נושא המצריך טיפול באופן מיידי הנוגע לאפליקציית Waze, הנמצאת תחת חברת גוגל. נחרדתי לגלות שעם הקלדת שם העיר 'באר שבע' כיעד ב- Waze, האפליקציה שולחת התרעה כעל 'אזור מסוכן'. הגדרה זו לא רק שאינה מדויקת, אלא גם מטעה ואינה יעילה", עוד הוא הוסיף כי "העיר באר שבע אינה משתייכת לעוטף עזה באופן מוחלט. למעשה, תושבים רבים שפונו מעוטף עזה ומשדרות, הגיעו לבאר שבע ומתארחים בה. כך גם הפצועים ובני משפחותיהם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע''. 

‘’למרבה הצער, במהלך השבוע האחרון תושבי מרכז הארץ ומישור החוף נאלצו לרדת למקלטים ולנוס למרחבים מוגנים באותה תדירות כמו תושבי העיר באר שבע. הצגת העיר באר שבע כאזור מסוכן הופך לדבר פוגע ומזיק, במיוחד בזמנים מתוחים כגון אלו. לאור העובדה שהאפליקציה אינה מצליחה להבחין בין אזור סכסוך פעיל לעיר שלנו, מתנדבים עלולים להירתע מלהגיע לאזור וכעת אנו נדרשים לגיוס מתנדבים רבים לצורך עזרה וסיוע".

"כפי שאתה ודאי יודע, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוקמה לפני יותר מ-50 שנה ע"י ראש הממשלה הראשון שלנו, דוד בן-גוריון, במטרה אחת מרכזית- לפתח את הנגב. הסיווג הנוכחי של Waze לא רק פוגע ביכולתנו למלא את המשימה החיונית הזו בתקופה קריטית מבחינה הסטורית, אלא גם בחוסן של מאות אלפי ישראלים שחיים, עובדים ומתנדבים בבאר שבע וסביבתה והם שמבטיחים את עתיד ארצנו. אבקש את עזרתך בטיפול ותיקון בעיה זו בהקדם האפשרי. הבטחת מידע מדויק ב- Waze הינה עניין בעל חשיבות עליונה לתפקוד ובטיחות הקהילה שלנו".