ביום ראשון תאושר יוזמת ''עוצמה יהודית'' להקלות ברישוי נשק

הוועדה לביטחון לאומי של ח''כ צביקה פוגל תאשר תקנות שירחיבו מאוד את אוכלוסיית הזכאים לשאת נשק
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by Kerttu from Pixabay

ביום ראשון הקרוב יאושרו בוועדה לביטחון לאומי בראשות ח''כ צביקה פוגל תקנות שיקלו מאוד וירחיבו את אוכלוסיית הזכאים לשאת נשק. במצב הנוכחי, על מנת לקבל רישיון לנשק נדרש המבקש לעמוד תחילה בתנאי הסף כמו גיל מינימלי, ובשלב השני למצוא תבחין רלוונטי כמו שירות משמעותי בכוחות הביטחון שמעיד על יכולת גבוהה של תפעול נשק או מגורים/עבודה ביישוב הנמצא בסיכון.

על פי התקנות החדשות שיובאו לאישור בשבוע הבא, תהיה הקלה משמעותית: השלב הראשון, תנאי הסף, יורחבו באופן משמעותי. אדם בגיל 21 ששירת שנה אחת כלוחם או אישה שעשתה שנת שירות לאומי או אזרחי – כבר עומדים בתנאי הסף של הגיל. לא עוד דרישה לשירות צבאי מלא לגבר או שירות לאומי אזרחי מלא לאישה.

בשלב השני, התבחין הרלוונטי, עובר שינוי. עד עכשיו, התבחין של שירות בכוחות הביטחון דרש רובאי 07 – כעת גם כל חייל עם תעודת לוחם גם אם הוא רובאי 03. מעתה, לוחמי חיל הים, הנדסה קרבית, שריון וכדומה יוכלו לקבל נשק בתבחין זה.

משטרה – לראשונה גם שוטרי מג"ב נכנסו לתבחין זה וגם המתנדבים במשטרה, ושוטר שהתנדב 15 שנה ומעלה.

כיבוי אש (כב"א) – לוחמי האש שפרשו משירות זכאים גם הם.

מגן דוד אדום (מד"א) – לצד עובדי מד"א הזכאים, יצורפו גם מתנדבי מד"א.

נוסף לכך, אם בעבר מבקש רישיון נשק היה יכול להגיש או דרך המסלול הפרטי או דרך המסלול הארגוני – כעת שני המסלולים פתוחים בפני כל מבקש רישיון, למעט בתבחין של יישוב זכאי.