ימים אחרי מתקפת הטרור הרצחנית: המפעל בקיבוץ בארי חוזר לפעילות

משרד התקשורת יסייע לדפוס בארי לקראת חזרתו לפעילות. המשמעות: ביטול השימוע שיצא אתמול והדפסת חשבוניות לקוחות התקשורת ובכלל - כסדרן, במפעל הראשון שחוזר לפעילות בעוטף עזה
send whatsapp messsage send FB messsage
דפוס בארי (צילום: אתר החברה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בהנחיית שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי ולאחר שהוברר כי מפעל דפוס בארי, הנמצא בקיבוץ בארי שנפגע קשות במתקפה הרצחנית על יישובי עוטף עזה, ישוב לפעילות, בוטל השימוע לבחינת החלופות למשלוח חשבוניות מודפסות של לקוחות חברות התקשורת.

החברות מחויבות ברישיונן להנפיק עבור לקוחותיהן שבוחרים בכך חשבוניות מודפסות, אלא אם ביקשו לקבלן באמצעות דואר אלקטרוני. בשל החשש כי דפוס בארי לא ישוב לפעילות בקרוב, ועל מנת שהחברות יעמדו בדרישות הרישיון, הוצע לחפש, באופן זמני חלופות למשלוח המידע המופיע בחשבונית באמצעים אחרים. עם היוודע כוונת חזרת דפוס בארי לפעילות, ההליך בוטל.

דפוס בארי הוא מפעל הדפוס המוביל בישראל באספקת שירותי הדפסה ודיוור מתקדמים, שיקים מכל הסוגים, מסמכים מוגנים מפני זיוף, כרטיסי זיהוי ואשראי, כרטיסי תקשורת, תווי שי ועוד. 

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי: ״החזרת הפעילות של בית הדפוס בארי היא סימן לנחישות, לעוצמה ולציונות של התושבים שם. הקיבוץ כולו והנהלת הדפוס ספגו מכה כואבת מאוד כולל חטופים בשבי החמאס. השיחה עם בן מנכ״ל הדפוס, שתפס אותנו בעיצומה של הערכת מצב כך ששמעו אותו כלל המשתתפים, וביקש בהתרגשות לחזור לפעילות למרות הכל, ריגשה אותנו עד דמעות. המשרד בראשותי יסייע ככל שניתן כדי להעמיד את המפעל על הרגליים בהתאם למצב הבטחוני. מתוך השכול והכאב הנורא, הרוח היהודית תנצח - עם ישראל חי״.

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל), מימון (מוני) שמילה: "התרגשנו להתבשר בבשורה משמעותית ממנכ"ל דפוס בארי, בן סוכטמן, על כי בית הדפוס ערוך ומוכן ויוכל לחזור לפעילות כבר ביום ראשון הקרוב בהתאם למצב הבטחוני. בשורה משמחת. ממש מעבר משואה לתקומה. אנחנו מברכים ושמחים מאד על כך. המשרד יסייע בכל דבר שיידרש כדי לעמוד בחזרה לפעילות".