הנגב במלחמה: קווי אוטובוסים בבאר שבע צומצמו, התחבורה בעוטף עזה מושבתת

המשרד התחבורה: ''על הציבור להימנע מנסיעות שאינן חיוניות ולדחות את נסיעותיו''
send whatsapp messsage send FB messsage
אוטובוס בבאר שבע. הקווים צומצמו (צילום: דני בלר)

עקב המצב הביטחוני ובהתאם להנחיות כוחות הביטחון, משרד התחבורה ממשיך להקצות בהערכות מוגברת אוטובוסים ונהגים רבים שגויסו למאמץ הלאומי. על כן, צפוי דילול משמעותי ביותר בשירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ. על הציבור להימנע מנסיעות שאינן חיוניות ולדחות את נסיעותיו משרד התחבורה והבטיחות בדרכים פועל בהתאם להנחיות משרד הביטחון ולנוכח המצב הביטחוני יופחת באופן משמעותי היקף שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ. הציבור נדרש להימנע מנסיעות שאינן חיוניות.

בהתאם להנחיית משרד הביטחון, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית מקצה באופן שוטף אוטובוסים ונהגים למשימות יעודיות.

להלן השינויים הצפויים היום (יום ג׳) בשירותי התחבורה הציבורית:

לא יופעלו קווי תחבורה ציבורית באזור עוטף עזה, באזור שבין אשקלון ובאר שבע.
לא יופעלו קווי תחבורה ציבורית באזור עוטף עזה לישובים נתיבות, שדרות ואופקים ובינן לבין מרכז הארץ.
בערים אשקלון ובאר שבע יופעל שירות עירוני מצומצם.
מאחר ועל פי הנחיות פיקוד העורף לא יתקיימו היום לימודים בכלל מוסדות החינוך בארץ, לא יופעלו היום קווי התלמידים והקווים למוסדות האקדמאים.
שירות רכבות בין אשקלון ובאר שבע אינו פועל, בהנחיית פיקוד העורף. בשאר קווי הרכבת ברחבי הארץ קיימת פעילות במתכונת חירום ובתדירות מופחתת, יש להתעדכן במוקד המידע של רכבת ישראל 5770*.
שירות הרכבת הקלה בגוש דן יופעל במתכונת חלקית. בתחנות תל אביב- יפו יופעל שירות כל עשר דקות, בשאר התחנות יופעל שירות כל רבע שעה.
שירותי ההיסעים של הנתיב המהיר יופעלו במתכונת מצומצמת, בשיטת "מתמלא ויוצא".

לתשומת ליבכם בשל השינויים התכופים בתחבורה הציבורית, המידע באמצעים הדיגיטלים אינו מעודכן באופן מלא, במשרד פועלים לעדכון המידע וממליצים בשלב זה להתעדכן במוקדי המידע הטלפוני של חברות התחבורה הציבורית ומוקד 8787* כמו כן, יתכנו שינויים בשעות פעילות עמדות "על הקו", יש לפנות למוקדי המידע הטלפוני של מפעילי התחבורה הציבורית הרלוונטיים, לקבל מידע עדכני.

כאמור על הציבור להימנע מנסיעות שאינן חיוניות ולדחות את נסיעותיו.