נערך ל''שומר חומות 2'': השר בן גביר נתן הוראה לרכוש 10,000 כלי יריה, גייס פרויקטור לחימה אזרחית

השר לבטחון לאומי הורה לרכוש אלפי כלי יריה שיחולקו לכיתות כוננות בערים מעורבות ויישובים צמודי גדר, מונה פרוייקטור לקידום לחימה אזרחית
send whatsapp messsage send FB messsage
קרדיט: Image by Daniel S. from Pixabay

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הורה למשרד לביטחון לאומי לרכוש למעלה מ 10,000 כלי ירייה. בשלב ראשון ובאופן מיידי, נרכשו 4,000 רובי סער ממפעל ישראלי שיחולקו לכיתות הכוננות. במקביל החליט השר על מינוי בהתנדבות של ניצב בדימוס שמעון לביא ל'פרוייקטור גיוס וחימוש לחימה אזרחית'.
 


בשלב ראשון ובאופן מיידי נרכשו 4,000 רובי סער ממפעל ישראלי שיחולקו לכיתות הכוננות בדגש על ישובים צמודי גדר/בקו התפר וערים מעורבות
 ‘’הנחתי את המשרד לביטחון לאומי לרכוש למעלה מ 10,000 כלי ירייה! בשלב ראשון ובאופן מיידי נרכשו 4,000 רובי סער ממפעל ישראלי שיחולקו לכיתות הכוננות בדגש על ישובים צמודי גדר/בקו התפר וערים מעורבות - החל מהיום. במקביל רכש המשרד ציוד לחימה נלווה הכולל קסדות ואפודי מגן שיחלקו בעת החתימה על הנשקים הארוכים. בנוסף החלטתי על מינוי בהתנדבות של ניצב בדימוס שמעון לביא ל'פרוייקטור גיוס וחימוש לחימה אזרחית'''.

"נהפוך את העולם כדי שהיישובים יהיו מוגנים. הנחתי על חימוש מסיבי של כיתות הכוננות האזרחיות במטרה לתת מענה ליישובים ולערים ולא נשאיר יישובים לא מוגנים. תהיה היערכות ל'שומר חומות 2'. על כן ביקשתי משמעון לביא שהוא קצין מעולה והיה מפקד מחוז צפון במשטרה לרכז את נושא חלוקת הנשקים ואני מודה לשמעון על התנדבותו, זה פרויקט מציל חיים״.