שעתיים לפני כיפור: תינוק ננעל בשגגה ברכב וחולץ על ידי מתנדבי ''ידידים''

שעתיים לפני יום כיפור: תינוק ננעל בשגגה ברכב בבאר שבע וחולץ בשלום על ידי מתנדבי ידידים. ''מרגש להיות חלק מחילוץ כזה רגע לפני היום הקדוש''
send whatsapp messsage send FB messsage
קרדיט תיעוד: ידידים https://yedidim-il.org

אתמול (ראשון) בערב יום הכיפורים, בשעה 16:00, התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות פעוט שננעל בשגגה ברכב לעיני הוריו, ברחוב טבנקין בבאר שבע.

אליעזר עייני, מוקדן ידידים שענה לשיחה, לקח פרטים והזעיק מתנדבים לכתובת. אוראל לנגר - סג"מ מחוז דרום, יוחאי בן נעים - מנהל סניף באר שבע, מתנאל בשארי ומוטי בן חמו, מתנדבי הסניף, ואריאל פחימה - רכז נעדרים מרחב נגב, נענו לקריאה והגיעו במהירות לכתובת. בעבודת צוות מהירה באמצעות הציוד הייעודי שברשותם, הצליחו החמישה לפתוח את הרכב ולחלץ את הפעוט בזריזות ובשלום, ללא כל נזק לרכב.

אוראל מספר: "הייתי בהכנות אחרונות בבית הכנסת לקראת יום הכיפורים כשקיבלתי את ההודעה. מיד יצאתי והגעתי למקום, שם חברתי למוטי בהתחלת ניסיונות הפתיחה. אני התחלתי בחלון השני כשבמקביל הצטרפו אלינו יוחאי שעזר למוטי ומתנאל שעזר לי. אריאל גם הגיע וסייע בלכוון אותנו, כי סוג הרכב היה קשה לפתיחה. ככה פעלנו בעבודת צוות טובה שבסופה מתנאל הצליח לפתוח את הדלת. זה סיפוק שאי אפשר לתאר, לחלץ שעתיים לפני היום הקדוש, זה פשוט מרגש להיות חלק מזה."

מתנאל הוסיף: "הייתי בדיוק בהכנות לסעודה מפסקת לקראת הצום כשקיבלתי את קריאת החירום. המרחק היה קרוב, מיד רצתי לרכב והגעתי במהירות למקום, שם מתנדבים נוספים התחילו בפעולת פתיחת הרכב. הצטרפתי בניסיון פתיחה דרך אחד החלונות הקידמיים ובמהירות הצלחתי לפתוח את הדלת, ולהעביר את הפעוט לידי הוריו כשהוא בריא ושלם. הרגשה עילאית להיכנס ככה ליום הכיפורים בעשיית מצווה ענקית."

בידידים שבים וקוראים להורים לשמור עליהם את מפתח הרכב תמיד • במקרה נעילה יש ליצור קשר מיידי עם מוקד ידידים במספר 1230 ללא כוכבית.