היממה המדממת בנגב: נעצר חשוד ברצח, חשש משיבוש החקירה

רצח בן ה-18 ברהט: שוטרי ולוחמי מחוז הדרום עצרו הבוקר, ראשון, תושב רהט בגין חשד למעורבותו בירי וחשד לרצח
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת הרצח (צילום: משטרת ישראל)

יממה עם שני נרצחים - והבוקר, מעצר אחד החשודים: כוחות משטרת המחוז הדרומי פעלו הלילה לאיתור חשודים המעורבים באירוע ירי שאירע אתמול בלילה בעיר רהט בשכונה 2 שכתוצאה ממנו פונה למרכז הרפואי סורוקה פצוע ירי, בן 18, ומותו נקבע בבית החולים זמן קצר לאחר מכן.
 2023 מסתמנת כאחת השנים הקשות בחברה הערבית: לא פחות מ-180 בני אדם קיפחו את חייהם בשנת 2023 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, מהם 171 אזרחים, 9 שאינם אזרחים, כך עולה מנתוני יוזמות אברהם.  בתקופה המקבילה אשתקד היו 80 קורבנות. מרבית הקורבנות השנה (163 בני אדם בחברה הערבית) נרצחו בירי. מחציתם היו צעירים בני פחות מ-30

 


 

החשוד ברצח ברהט (צילום: משטרת ישראל)

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן הגיע לזירה וקיים הערכת מצב יחד עם כלל גורמי הפיקוד, המודיעין והחקירות והנחה לפעול באופן תקיף ומהיר ולהשתמש בכל הכלים והאמצעים הנדרשים על מנת לאתר את מבצעי העבירה, וכן להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב הנגב. מפקד המחוז הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה של כלל המעורבים ומניעת כל ניסיון לשבש את החקירה על מנת להוביל אל החשודים המעורבים ברצח, לעצרם ולמצות את הדין עימם.

היום בבוקר פשטו כוחות משטרת תחנת רהט של מרחב הנגב על ביתו תושב העיר בחשד כי היה מעורב באירוע הירי שהוביל לרצח הקורבן וביצעו את מעצרו. על פי החשד הראשוני הרקע לאירוע הינו סכסוך פלילי בין שני פלגים מאותה משפחה. החשוד, בן 29, נעצר לחקירה שמנוהלת ביחידה המרכזית של מרחב הנגב, ובסיום חקירתו הוא יובא היום לדיון בפני בית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להעריך את מעצרו.

 

הכוחות בשטח (צילום: משטרת ישראל)מתחילת השנה: 180 נרצחים בחברה הערבית, למעלה מפי 2 מאשר ב-2022

2023 מסתמנת כאחת השנים הקשות בחברה הערבית: לא פחות מ-180 בני אדם קיפחו את חייהם בשנת 2023 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, מהם 171 אזרחים, 9 שאינם אזרחים, כך עולה מנתוני יוזמות אברהם.  בתקופה המקבילה אשתקד היו 80 קורבנות. מרבית הקורבנות השנה (163 בני אדם בחברה הערבית) נרצחו בירי. מחציתם היו צעירים בני פחות מ-30. 

הנתון משקף את בעיית הנשק הבלתי חוקי ביישובים הערביים: על פי הערכות שונות, בנגב לבדו, ישנם עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים ומספרים גדולים של תחמושת ואמצעי לחימה, שברובה נגנבה מבסיסי צה''ל.