מי הציף את שכונת נווה נוי בבאר שבע בפלאיירים למכירת גראס?

''קמתי בבוקר, ראיתי בתיבת דואר ועל הרכב פלייר של כיוונים באר שבע לקניית גראס. ילדים בחופש לא אמורים לראות דברים כאלה'', מספרת אם מבאר שבע. מאחורי המודעה עומדת קבוצת טלגראם למכירת קנאביס עד הבית
send whatsapp messsage send FB messsage
50 שקל הנחה: הפלאייר שהקפיץ את ההורים בנווה נוי (צילום סלולרי)

מי מציף את באר שבע בפלאיירים למכירת גראס בהנחה? הורים בשכונות בבאר שבע נדהמו לגלות הבוקר בתיבות הדואר ועל שמשות הרכב מודעות המציעות הנחה של 50 שקלים בקניית קנאביס שלקבוצת ‘’כיוונים באר שבע'', שכמובן, אין לה כל קשר לחברת כיוונים העירונית אלא מדובר בקבוצה בטלגראם, המשווקת קנאביס במשלוח עד הבית. ההורים בבאר שבע, הנהנים מהפעילות הברוכה של חברת הבת העירונית לתרבות ופנאי, זעמו על השימוש בשם במודעה: ‘’תודה לאל, אנחנו חכמים מספיק להבדיל''.

‘’יוצאת מהבית בבוקר וזה מה שמוצאת מפוזר בכל הרחוב שלי. על הרכבים, בתיבות הבית אפילו על העצים תלו כמה מודעות כאלה... חופש גדול וזה מה שהילדים שלנו ימצאו מחוץ לבית .. קישור לקבוצה בטלגרם לרכישת קנאביס..  איך אפשר לעצור את זה ?'', שאלה אחת האימהות. הבוקר זה היה תורה של שכונת נווה נוי להיות מוצפת בהודעות.

‘’כיוונים'' של הגראס פעילה בטלגראם. הקבוצה מחולקת לאיזורים, בהם אתרי תיירות בחו''ל בהם מבקרים ישראלים. כל פוסט שלהם בטלגראם מאפשר פניה ישירה למשווק וגם לכתוב ולקרוא ביקורות. ‘’מה אנשים עושים עניין? אם זה לשימוש עצמי, זה לא עניין של אף אחד. כולם יודעים איפה יש ואיך משיגים'', אומר א', באר שבעי. ‘’לך לצאלים, הכל מלא שם חממות, אנשים גם מגדלים בבית''. במשטרה לא מתייחסים בקלות דעת למכירות גראס וכל העת נחשפות מעבדות ביתיות ושטחי גידול. אלא שאחרי שמורידים אחד, צצים אחרים במקומו. 

 

מתוך קבוצות הטלגראם: חומרים שיאכלו לכם את הראש (צילום מסך)‘’אני כועסת, כי דברים כאלה לא אמורים להיות בשכונות'', אומרת אם מנווה נוי שמצאה הבוקר מודעה על שמשת רכבה. ‘’פעם זה היה מודעות לנייס גיא שהדביקו על עמודי תאורה. עכשיו זה קנאביס או גראס, או מה שלא יהיה''. גם בשכונת הפארק תושבים מספרים כי תיבות הדואר שלהם הוצפו במודעות של מכירת גראס. 

הנהגת ההורים העירונית נפתה לעיריית באר שבע, בבקשה שתנקוט בצעדים חריפים כנגד מפיצי המודעות.