"יש במבה בגן, אני עלולה למות"

''היה מחדל של הסייעות במה בתשומת הלב, ובכך שלא נעשה עדכון מסודר להורים'': אסון גדול נמנע אמש, שלישי, באשכול הגנים של מתנ
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

''היה מחדל של הסייעות במה בתשומת הלב, ובכך שלא נעשה עדכון מסודר להורים'':  אסון גדול נמנע אמש, שלישי, באשכול הגנים של מתנ"ס דימונה בשכונת ממשית בקייטנה שמתקיימת בשבועות האחרונים. הילדים בגן, 20 במספר, נמצאים יחד עם ארבע סייעות, כאשר לאחת הבנות בגן, ילדה בת 4, יש אלרגיה מסכנת חיים לבוטנים ורגישות לביצים. למרות זאת אתמול , במהלך הפעילות בקייטנה ,אחת הבנות נשלחה מביתה עם חטיף ‘’במבה'', שאותה פתחה לא הרחק מהילדה האלרגית, אשר מוצמדת לה סייעת צמודה.

הילדה בת ה-4 הבחינה בחטיף ואמרה לצוות הגן: "יש במבה בגן, אני עלולה למות". תשומת הלב של הילדה בת ה- 4 מנעה אסון,  עקב האלרגיה החמורה ממנה סובלת. אביה ואימה היו אתמול במהלך היום בסערת רגשות ולחץ גדול בעקבות המקרה החריג. הורי הילדה ציינו שאת המידע על מה שאירע קיבלו מבית השירות כך ציינו והוסיפו כי במזל גדול נמנע אסון חמור יותר, וחלילה פגיעה בריאותית.

כפי שתועד בתכתובת ישירה מול אחד מגורמי הניהול במתנ"ס, האב קיבל את האישור סופי לכך שההתנהלות הייתה מסכנת חיים (צילומי מסך)


בתכתובת ציין הגורם כי: "היה מחדל של הסייעות בכך שלא עדכנו אתכם ואת הגננת  ובכך שלא פתחו קבוצת עדכונים להורים בנושאים הקשורים לנעשה בזמן הקייטנה בגן".
לדברי ההורים,  רק הבוקר, רביעי, לאחר השיחות של הורי הילדה מול הנהלת הגן ומתנ"ס דימונה, הוצב שלט בסמוך לגן שבו נערכת הפעילות בקייטנה שמציין את האלרגיה ואת החשיבות באי הכנסת מאכלים המכילים בוטנים.

 


הילדה בת ה-4 הבחינה בחטיף ואמרה לצוות הגן: "יש במבה בגן, אני עלולה למות". תשומת הלב של הילדה בת ה- 4 מנעה אסון,  עקב האלרגיה החמורה ממנה סובלת. אביה ואימה היו אתמול במהלך היום בסערת רגשות ולחץ גדול בעקבות המקרה החריג
 

מחדל נוסף של צוות הגן התגלה הבוקר, בכך שרק אתמול בערב פתחו בצוות הגן קבוצה לעדכונים , שלושה ימים לפני סיום הקייטנה . לאחר פתיחת הקבוצה  ההורים בגן הביעו תדהמה על כך שלא היה עדכון בנושא חשוב מסוג זה, ובנוסף כתבו: "מזל שלא קרה לילדה האלרגית נזק בריאותי".

מרשת המרכזים הקהילתיים נמסר: ‘’השנה נפתחו בקייטנות אוגוסט 9 גנים בלבד לפעילות. כתוצאה מכך חלק מהילדים נוכחים במסגרת יחד עם ילדים מגנים אחרים. לגננות ולסייעות הועברה רשימה של ילדים אלרגניים וכל ילד/ה אלרגני קיבל סייעת צמודה אשר קיבלה הדרכה פרטנית אודות האלרגיה הספציפית של אותו ילד/ה שהיא מלווה''.

‘’הסייעות עדכנו את כלל ההורים של הילדים בגן על האלרגיה וביקשו מהם לא לשלוח מוצרים המכילים אלרגנים המסכנים את ילדי הגן. לאחר המקרה שקרה אתמול, אשר לשמחתנו הסתיים בשלום, עשינו חידוד של הנהלים לכלל הצוותים בגנים.  אנו נפיק ממקרה זה לקחים יחד עם הצוותים השונים  כדי להבטיח שמקרה כזה לא יחזור על עצמו, הבריאות והבטיחות של ילדי העיר חשובה לנו מהכול!''.